Як вивести клей з одягу

Поділитися

При роботі з клейовими речовинами вони можуть потрапити на одяг, меблі та інші предмети, тому необхідно заздалегідь знати, як прибрати клей із тканини та різних поверхонь, щоб речі не зіпсувалися. Вивести клей, який капнув на одяг щойно, набагато простіше, ніж сухий склад. У статті коротко розглянемо ефективні способи подолати проблему, застосовуючи підручні засоби.

Як вивести клей ПВА з одягу?

Є кілька методів, як прибрати клей ПВА з одягу, коли він уже засох. Якщо адгезив ще не застиг, допоможе звичайна олія. Його потрібно нанести на пляму, залишити для розчинення, а потім усунути залишки жиру водою з милом.

Чим вивести клей з одягу, якщо він уже засох:

 • Мильна вода. Підігрійте воду до теплого стану, розчиніть мило, замочіть виріб хвилин на 40, а потім потріть пляму щіткою, щоб прибрати клей.
 • Пара від праски. Якщо у вас праска з парогенератором, увімкніть її, направляйте пару на пляму і зніміть клей губкою або серветкою, коли він розм’якшиться. Це найпростіша і найнешкідливіша відповідь на питання, як випрати клей з одягу без застосування хімічних речовин.
 • Оцет. Приготуйте розчин звичайного столового оцту з водою, змочіть цією рідиною ганчірку або серветку та протріть забруднене місце. Такий спосіб є ефективним для щільних тканин, наприклад, якщо постраждали джинси. Перед маніпуляцією рекомендуємо випробувати метод на вивороті, щоб переконатися, що не зіпсуєте річ остаточно.
 • Дімексид. Цей протизапальний та знеболюючий засіб, який продається в аптеці, можна використовувати, щоб вивести клей із джинсових тканин. Змочіть їм серветку або ватяний диск, додайте до плями і потримайте деякий час, а якщо не допомагає, повторіть процедуру.

Чим прибрати термопластичний клей із одягу?

Особливість цього клейового складу – наносити його потрібно рідким, розплавленим, після чого він швидко висихає, і позбутися його стає складно. Ось кілька способів, як прибрати гарячий клей із тканини:

 1. Заморожування. Суть методу – зробити адгезив твердим і тендітним, щоб потім просто «розколоти» його; так можна вивести клей із виробів із трикотажу. Для цього покладіть одяг у поліетиленовий пакет та відправте у морозилку. Через деякий час спробуйте прибрати клей – якщо не вийшло, потрібно заморожувати трохи довше. Після процедури обов’язково випрайте річ звичним способом, тому що треба прибрати сліди клею з тканини (інакше може залишитися біла пляма).
 2. Нагрівання. Покладіть річ, яку забруднили, на рівну поверхню, накрийте тканиною х/б і пропрасуйте (вистачить кількох секунд). За цей час клей розплавиться і залишиться на бавовняному полотні, а якщо цього не сталося, пропрасуйте виріб ще раз. Тепер ви знаєте, як усунути пістолетний клей з тканини швидко і без додаткових засобів.
 3. Розчинник (наприклад, ацетон). Для цього нанесіть засіб на серветку, ватяний диск або шматочок тканини і прикладіть до забрудненого місця. Однак пам’ятайте: такі речовини можуть нашкодити одязі, особливо якщо він кольоровий, чорний, з делікатних матеріалів. тому попередньо проведіть тест на виворітній стороні або ділянці, яка не помітна.

Як прибрати засохлий клей з тканини іншими способами?

Для різних видів клею (у тому числі канцелярського) та матеріалів, на яких залишилася пляма, можна використовувати: 

 • бензин (підійде для будь-якого одягу, а також взуття з нубуку);
 • нашатирний спирт (для замші);
 • розчин лимонної кислоти (для вовни, ворсу, деніму);
 • розчин соди та мила (для будь-якої тканини);
 • господарське мило (теж будь-якого матеріалу).

Перед тим як прибрати залишки клею з тканини хімічною речовиною, обов’язково робіть тести, а потім випрати річ. Якщо вам потрібно купити якісний адгезив, оформити замовлення можна у компанії Lux-x.com.

29 червня у столиці відбудеться відкриття виставки “Погляд з того боку”

Жителі Борсуківської громади на колінах зустріли загиблого захисника із села Нападівка – Іванчука Василя