Папа Франциск надав згоду на обрання єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отця Володимира Фірмана

Поділитися
Єпископ-номінат Володимир Фірман на аудієнції в Папи в 2017 році

У середу, 12 липня 2023 р., у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів УГКЦ обрав о. Петра Голінея Єпископом-помічником Коломийської єпархії. Святіший Отець надав свою згоду на це обрання, призначивши йому титулярний осідок Абрита.

Повідомляється також, що Папа Франциск надав згоду на обрання Єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Володимира Фірмана, призначивши йому титулярний осідок Ліміси.

Біографічні довідки

Владика-номінат Володимир Фірман народився 8 травня 1976 року в Зарваниці (Україна). Після навчання в Тернопільській Вищій духовній семінарії 9 травня 1999 року був висвячений на диякона для Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. 8 жовтня 2000 року прийняв священичі свячення. Згодом вивчав релігійні науки (Люблінський католицький університет), агрономію (Подільський державний аграрно-технічний університет) та адміністративний розвиток (Український Католицький Університет).

Обіймав, зокрема, такі посади: адміністратор (з 2000 року), а згодом ректор (з 2016 року) Марійського духовного центру «Зарваниця», віце-ректор Тернопільської вищої духовної семінарії (з 2004 року) та економ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії (з 2004 року). Періодично служить військовим капеланом-волонтером (з 2014 року). Окрім української, володіє німецькою, польською та москалячою мовами.

Владика-номінат Петро Голіней народився 12 липня 1973 року в с. Добротів Івано-Франківської області (Україна). Від 1991 до 1996 року навчався в Івано-Франківському богословсько-катехитичному інституті та отримав диплом богослова і кваліфікацію вчителя релігії. Після дияконських свячень 9 квітня 1992 року відповідав за відновлення греко-католицьких парафій у Чернівецькій області, упродовж 1996–1998 років здійснював душпастирське служіння в Делятинській парафії. Від 1997 до 2001 року навчався в Прикарпатському державному університеті та здобув ступінь кандидата історичних наук.

Гурт KAZKA став послом миру від України в Японії

У Збаразькій громаді знову непоправна втрата