Звички власників, які можуть призвести до ожиріння собаки

Поділитися

Ожиріння серед собак стає все більш поширеним явищем. Так, за даними Асоціації із запобігання ожиріння домашніх тварин, понад 50% собак страждають від зайвої ваги. Проте, важливо зазначити, що це не завжди є наслідком хвороби чи гормональних збоїв, а часто пов’язано зі звичками власників. Дослідження, проведене Ліверпульським університетом та Waltham Center for Pet Nutrition, наводить тривожну статистику: тривалість життя собак з зайвою вагою залежно від породи скорочується в середньому на термін від 5 місяців (для німецьких вівчарок) до 2 років й 6 місяців (для йоркширських тер’єрів), порівняно з собаками з оптимальною масою тіла.

Експерт Royal Canin кандидат ветеринарних наук, фахівець з навчання Олександр Айшпур пояснив, які шкідливі звички власників можуть призводити до ожиріння собак та негативно впливати на загальне здоров’я і тривалість їхнього життя:

1. Ризики годування «на око»: як недбале годування впливає на вагу та здоров’я собак?

Годування без точного нормування корму може призвести до переїдання і, в результаті, набору зайвої ваги. Собаки мають природну схильність до споживання більшої кількості корму, ніж потрібно.

Часто власники схильні підходити до годування своїх собак інтуїтивно, не дотримуючись раціональної норми. Це призводить до того, що тварина споживає надмірну кількість калорій та поживних речовин, що сприяє набору ваги та розвитку ожиріння. Для збереження здоров’я та оптимальної ваги собаки важливо встановлювати точні порції корму, враховуючи його вік, розмір, рівень активності та стан здоров’я.

2. Не лише корм: чому важливо контролювати кількість смаколиків?

Контрольоване харчування не обмежується лише основним кормом, але й повинне охоплювати кількість смаколиків та ласощів, які споживає тварина протягом дня. Невраховані у раціон калорії, що містяться у ласощах, легко можуть стати причиною зайвої ваги.

Крім того, неврахування кількості смаколиків може призвести до зміни апетиту та харчових розладів. Для забезпечення здорового харчування собаки, важливо, аби ласощі становили не більше 10% від загального раціону. Замість того, щоб окремо давати ласощі під час ігор або тренувань, можна використовувати невеликі порції з основного раціону як винагороду. Це дозволить впевнитися, що собака отримує правильний баланс поживних речовин і не отримує зайву кількість калорій.

3. Ризики годування зі столу: шкідливі харчові звички та незбалансований раціон

Годування собаки зі столу або з рук — поширена практика серед багатьох власників собак, проте це може мати негативний вплив на здоров’я та поведінку тварини. Коли ми дозволяємо собаці отримувати їжу з нашого столу або безпосередньо з наших рук — це може призвести до незбалансованості раціону та шкідливих харчових звичок, таких як постійне випрошування корму.

Багато продуктів, які ми споживаємо, містять велику кількість жирів, цукрів та солі, які необхідно обмежувати в раціоні собаки. Продукти, які є безпечними для нас, такі як смажені або солоні страви, можуть бути шкідливими для собаки та сприяти розвитку ожиріння. Зайва кількість калорій може також призводити до проблем зі шлунково-кишковим трактом, збільшенням ризику серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям. Для забезпечення правильного харчування собаки, важливо використовувати спеціально розроблені корми, які відповідають його унікальним харчовим потребам та містять всі необхідні поживні речовини.

4. Ризики постійного доступу до корму

Часом власники собак тримають корм у постійному доступі, вважаючи, що їхні улюбленці самі знають, скільки їм потрібно їсти. Це поширений підхід, що базується на хибному переконанні, що собака вміє самостійно регулювати свій раціон. Однак, вільний доступ до корму може призвести до переїдання, що сприяє набиранню зайвої ваги та розвитку ожиріння. Контрольоване годування та визначення оптимальної кількості корму — єдиний правильний підхід, що забезпечить збалансований раціон та здорову вагу для собаки.

5. Низька активність

Низька активність є одним з ключових факторів, що може призвести до набирання зайвої ваги. Багато собак проводять більшу частину часу в приміщеннях або на закритій території, що обмежує їх фізичну активність. Відсутність регулярних прогулянок, ігор та тренувань призводить до зменшення спалених калорій. Важливо пам’ятати, що рухова активність має велике значення не лише для контролю ваги, але й для загального здоров’я та благополуччя собаки, сприяє підтриманню м’язового тонусу, здоров’ю серцево-судинної системи та зменшує ризик розвитку низки захворювань. Регулярні прогулянки, спільні ігри та тренування забезпечать здорову активність та допоможуть підтримувати оптимальну вагу вашого улюбленця.

У Норвегії оголосили попедження про найсильніші за 25 років зливи

22 вересня стартують продажі нового iPhone 15 від Apple