На Тернопільщині військові контррозвідники СБУ затримали посадовця районного військкомату, який пропонував ухилянтам “відкосити” від мобілізації через вступ до одного з місцевих вищих закладів освіти

Поділитися

СБУ ліквідувала нові схеми ухилення від призову: серед затриманих – військкоматівець, який «продавав» студентські квитки
Служба безпеки викрила ще п’ять схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон громадян призовного віку.
🔹 Так, на Тернопільщині:
військові контррозвідники СБУ затримали посадовця районного військкомату, який пропонував ухилянтам «відкосити» від мобілізації через вступ до одного з місцевих вищих закладів освіти.
Для реалізації оборудки фігурант обіцяв своїм клієнтам «підключити» власні зв’язки у навчальних закладах.
Вартість такої «послуги» він оцінював від 2 тис. американських доларів з одного військовозобов’язаного.
🔹В Івано-Франківській області:
викрито двох мешканців регіону, які за гроші перевозили ухилянтів до ЄС на квадроциклах через так звану «зеленку» Карпатських лісів.
🔹На Рівненщині:
заблоковано корупційну схему виїзду потенційних призовників за межі нашої держави як менеджерів одного з українських агрохолдингів.
Формальним приводом зарубіжних «відряджень» було вирішення питань з іноземними бізнес-партнерами про постачання зернової продукції за кордон.
🔹У Закарпатській області:
затримано двох мешканців Ужгородського району, які за грошову винагороду «підказували» ухилянтам лісові стежки для прихованого перетину кордону.
🔹У Миколаєві:
повідомлено про підозру місцевому жителю, який намагався підкупити старшого офіцера військкомату, щоб уникнути мобілізації.
Однак, український військовий одразу доповів своєму керівництву про отриману «пропозицію», що дозволило задокументувати злочинні дії фігуранта і затримати його.
За всіма викритими фактами тривають розслідування для притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми.
Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією та Держприкордонслужбою за процесуального керівництва прокуратури.

Акцій українського агрохолдингу “Кернел” обвалився на 17,6%

Концерт коміка і пародиста Юрія Великого відбудеться у Тернополі 17 вересня