Україна на сьомому місці у світі — екватор «Вікі любить пам’ятки» 2023

Поділитися

До 31 жовтня включно в Україні триває «Вікі любить пам’ятки» — найбільший у світі фотоконкурс об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. В Україні його вже вдванадцяте організовує ГО «Вікімедіа Україна».
За перші два тижні конкурсу більше 130 учасників та учасниць завантажили понад 7300 фотографій пам’яток України. У загальному рейтингу з 44 країн, що беруть участь цьогоріч, Україна зараз посідає 7-ме місце. Лідирує Італія із понад 52 тисячами фото.
Знімки, які учасники завантажили на цей момент, представляють усі регіони нашої держави. Подані фото та відео відображають майже 2400 об’єктів нерухомої культурної спадщини — архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо.
ТОП-5 регіонів за кількістю завантажених світлин: Київ (646 фото, які зображують 191 об’єкт), Черкаська (486 фото — 166 об’єктів), Івано-Франківська (428 фото — 74 об’єкти), Київська (404 фото — 125 об’єктів) та Чернігівська (401 фото — 90 об’єктів) області.
На жаль, усе ще надзвичайно мало фото пам’яток із Луганщини та Миколаївщини. Організатори закликають людей, що мають архівні фото пам’яток областей і можуть безпечно подати їх на конкурс, зробити це, зокрема, й щоб зберегти пам’ять про вже зруйновані чи пошкоджені. Цього року також на понад 170 об’єктів доповнені списки Луганської області, завдяки отриманому рішенню виконкому обласної ради від 1992 року, наприклад, Головпоштамт, Міська земська управа (Музей історії та культури міста Луганська) у Луганську, Покровська церква у Трьохізбенці та інші.
У конкурсі, окрім основних номінацій, є також низка спецномінацій та відзнак: «Відео», «Війна руйнує пам’ятки», «Єврейська спадщина», «Елементи екстер’єрів», «Інтер’єри», «Німецька спадщина», «Фотоплівка» та «Визначні місця Харкова».
Особливістю конкурсу цього року в Україні, є те, що з безпекових міркувань завантажувати можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2023 року (включно), винятком є спецномінація «Інтер’єри», де немає обмежень за датою створення.
За весь час проведення конкурсу в Україні вже зібрали світлини майже 40 тисяч пам’яток. Загалом же у конкурсних списках — понад 96 тисяч пам’яток. До речі, це перша публічна і найповніша електронна база об’єктів нерухомої культурної спадщини України, яку створили волонтери за 12 років існування проєкту.
Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього до 31 жовтня слід завантажувати на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Уся необхідна інформація для участі доступна на сайті конкурсу у Вікіпедії: http://wlm.photo
Для довідки:
«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі (2012). Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,9 млн фотографій. В Україні конкурс проходить вже дванадцятий раз, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». За попередні роки проведення конкурсу в Україні понад три тисячі учасників та учасниць завантажили 366 тисяч світлин майже 40 тисяч об’єктів культурної спадщини, що становить 41% від загальної кількості.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.

Йосиф Зісельс на Форумі Via Carpatia отримав премію імені Станіслава Вінценза

Рубль продовжує падати, незважаючи на всі спроби путіна підтримати його валютними обмеженнями