117 японських компаній продовжують працювати в РФ, сплачуючи мільйонні податки

Поділитися

Більшість японських компаній, які працювали в Росії до її вторгнення в Україну ігнорують заклики вийти з російського ринку, сплачуючи мільйонні податки до РФ. Разом з тим у липні 2023 року Японія порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшила обсяг експорту медичних виробів до Росії на 1123,2%, легкових автомобілів на 84,9%, автобусів та вантажівок на 60,2% та 44,4% відповідно.

Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у рамках проєкту “Самосанкції / LeaveRussia” щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Після повномасштабного вторгнення японські та російські компанії поступово адаптувалися до західних санкцій проти Росії, зокрема, фінансових обмежень, розробляючи механізми поступливості.

У серпні 2022 року одна з найбільших японських компаній JERA підписала угоду про постачання газу з новим російським оператором нафтогазового проєкту «Сахалін-2» на Далекому Сході Росії.

Водночас японська компанія Toho Gas, третя за величиною компанія у постачанні газу в Японії, продовжила контракт на закупівлю скрапленого газу за цим же проєктом. Також, відповідно до огляду Observatory of Economic Complexity (OEC) в 2022 році основними експортними японськими товарами в Росії були автомобілі і пов’язані з цим комплектуючі та, з іншого боку, в російському експорті превалюють енергоносії та дорогоцінні метали.

Станом на листопад 2023 року KSE Institute ідентифікував 178 японських фірм, що здійснювали свою діяльність на території РФ, з них 117 або 66% – залишаються в Росії, тоді як ще 53 (30%) згорнули операції і лише 8 (4%) – остаточно покинули ринок агресора.

Ба більше, за результатами спільного дослідження KSE Institute та партнерів по коаліції B4Ukraine, минулого року компанії зі штаб-квартирами у Японії сплатили до бюджету Росії $205 мільйонів, до прикладу, випередивши навіть китайські бренди ($184 мільйони).

За даними Київської школи економіки, 297 (8,2% від загального числа записів в базі KSE або 23,5% від компаній, які отримували дохід в Росії в 2022 році) міжнародних компаній повністю припинили діяльність у Росії. Також 1221 (33,8% від загального числа) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили про намір покинути країну.

Проте 1551 (42,9% від загального числа) компанія з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 548 (15,2% від загального числа) – призупинили нові інвестиції в Росію та продовжують вичікувати.

78% українців проголосували би за вступ України до Європейського Союзу і 77% – в НАТО

Затримано браконьєра-чиновника на Тернопільщині, але справу намагаються “зам’яти”