Кількість вакансій на ринку праці збільшується

Поділитися

Починаючи з цьогорічної весни на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій. Це спостерігається як на сайтах з пошуку роботи, так і в службі зайнятості.
Зокрема, у вересні 2023 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. вакансій (у липні – 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності.
У регіональному розрізі, найбільша кількість вакансій зареєстрована в службі зайнятості:
м. Києва – 11 тис. вакансій
Львівській області – 11 тис. вакансій
Дніпропетровській області – 5 тис. вакансій
Київській області – 4 тис. вакансій,
Одеській – 4 тис. вакансій.
Найбільший попит на ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі.
За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалася:
на підприємствах переробної промисловості (20%);
в оптовій та роздрібній торгівлі (16%);
у сфері освіти (10%);
на транспорті та пошті (10%);
у сфері охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги (8%).

Минулого року Державною службою зайнятості спільно з провідними сайтами з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org) було створено «Єдиний портал вакансій», на якому щоденно налічується близько 200 тис. пропозицій роботи. База вакансій оновлюється в режимі онлайн.
Сьогодні на 1 вільне робоче місце в середньому по Україні претендує 2 шукачі роботи (на цю ж дату минулого року – 9 людей).
Наразі, у Львівській області та м. Києві кількість вакансій суттєво перевищує чисельність осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві.
Зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Враховуючи значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили.
.(вчитель, вихователь, фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог)- професіоналів – 14%
продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронник, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний робітник, перукар);- працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (
(водій, оператор/машиніст, котельні, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);- робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 18%
(швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, столяр, маляр);- кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій
У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями було подано для працевлаштування:

Janeuary зняла відеокліп у філармонії

Slot City Онлайн: головна інформація та функції казино