Найприбутковіша на Тернопільщині та Україні релігійна організація збирає 30 тонн макулатури, щоб попи у Зарваниці могли заряджати свої Tesla та інші дорогі електроавтомобілі

Поділитися

А чи знаєте ви, що Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ за рік офіційно заробила майже 8,5 мільярдів гривень. Це найбільше в Україні серед усіх релігійних організацій. А тепер вказує наївним віруючим зібрати 30 тонн макулатури, щоб попи могли заряджати свої Тесли та інші електромобілі в Зарваниці. Кажуть, що така ідея виникла після висвячення владики Володимира Фірмана, коли сотні сучасних дорогих електомобілів попів не змогли зарядитись, поки заробітчани у рясах бухали.

Що зрозуміти який це масштаб, то варто знати, що річний бюджет Тернопільської області – 9 мільярдів гривень. А зарплати в Тернопільській області – одні з найменших в Україні. Але разом з тим ті неосвічені маси несуть загалом шалені кошти. А ще додайте до цього, що церква в Україні не оподатковується. А ще який бізнес церковників на виборах, коли люди голосують, як сказав священник. Це якесь замкнуте коло. Про це пишуть вже масово у соцмережах різноманітні блогери.

У 2022 році чистий дохід релігійних організацій в Україні склав 26,4 млрд грн. У 2021 році дохід релігійних організацій був ще більшим – 33,5 млрд грн, а у 2020 році – 51 млрд грн. Відповідну інформацію надали аналітики платформи великих даних VKURSI. На початок листопада 2023 року в Україні налічується 27 106 релігійних організацій. Йдеться про юридичних осіб, які зареєстровані за основним КВЕДом 94.91 “Дільність релігійних організацій”.
Пік реєстрацій припав на 90-ті роки, тоді щороку реєструвалося близько тисячі нових релігійних організацій. У 2023 році з’явилося лише 234 нові релігійні організації, у 2022-му – 145, а у 2021-му – 205.
Топ регіонів за кількістю зареєстрованих релігійних організацій:
Львівська область – 2614;
Тернопільська область – 1584;
Закарпатська область – 1494;
Київська область – 1406;
Хмельницька область – 1398.
Найменше релігійних організацій зареєстровано у Кіровоградській області (450), Миколаївській (480) та Сумській (511).
З 26,4 млрд грн, зароблених релігійними організаціями у 2022 році, половина прийшлася на Тернопільську область (12,3 млрд грн). На другому місці за доходом опинилася Івано-Франківська область (2,1 млрд грн), на третьому – Львівська область (1,9 млрд грн). Далі йде Одеська область (1,5 млрд грн) та Житомирська (1,4 млрд грн).
Найприбутковіші релігійні організації в Україні:
РО “Тернопільсько-Зборівська архиєпархія Української греко-католицької церкви”. Дохід у 2022 році склав 8,4 млрд грн;
РО “Львівська провінція згромадження Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористи) Української греко-католицької церкви”. Дохід у 2022 році – 1,5 млрд грн;
РО “Релігійна громада (парафія) Святого Йоана Хрестителя Кам’янець-подільської дієцезії римсько-католицької церкви у місті Старокостянтинів Хмельницької області”. Дохід у 2022 році – 1,26 млрд;
УГКЦ Пресвятої Євхаристії душпастирства молоді міста Львова. Дохід у 2022 році – 931 млн грн;
“Парафія Пресвятої Трійці” УГКЦ села Зарваниця Теребовлянського району. Дохід у 2022 році – 876 млн грн.
Цікаво, що в список найприбутковіших релігійних організацій не потрапила Свято-Успенська Почаївська Лавра – найбільша православна святиня на заході України та друга за важливістю в країні після Києво-Печерської лаври. Хитрожопі москалі-феесбешники, напевно, приховують прибутки. Але мова зараз не про них. З цією контрою ФСБ все зрозуміло – їх треба гнати з України, бо вони вороги.
Згідно з даними VKURSI, єдина інформація про дохід Почаївської лаври, яка підпорядковується УПЦ МП, датуються 2020 роком. Тоді лавра заробила 14,97 млн грн. При цьому у власності релігійної організації є 14 об’єктів нерухомості: 13 у місті Почаїв та один в Києві (двокімнатна квартира по вулиці Стрітенській 13, отримана по договору дарування).
Крім того, у Тернопільській області Почаївська Лавра має 42 земельні ділянки загальною площею понад 60 га. П’ять з цих ділянок лавра орендує, у 16 виступає власником, а у 21 випадку – правокористувачем. Ще одну ділянку здають в оренду.

Під час висвячення в єпископи Володимира Фірмана у Зарваниці 27 серпня 2023 року журналісти мали можливість побачити шалений автопарк нових іномарок під будівлею, де панство у рясах святкувало. Було там керівництво області та мер Надал. Але вони виглядали бідними церковними мишами на фоні духовенства. Водії з облдержадміністрації та міської ради говорили між собою, що бачать, напевно, найдорожчу парковку у своєму житті. Навіть під Кабміном і Верховною радою не має такого шику, бо політики бояться скандалу і приїжджають крадькома. біля “захристія”, де приймали найдостойніших гостей, був припаркований автопарк на мільярд доларів як мінімум. Адже сьогодні лише один автомобіль Tesla коштує понад 110 тисяч доларів – а це майже 40 мільйонів гривень.

І уявіть, тепер ці заробітчани в рясах організовують простих віруючих збирати макулатуру, щоб поставити у Зарваниці електрозаправку. Невже прочани, які ходять пішки у прощах, потребують цього? Невже ці кошти не варто спрямувати на фронт для наших бійців? Чи духівництву геть мізки заплили жиром? А ви знаєте, що із 400 священників на Тернопільщині, які мають приналежність до найбагатшої єпархії і всієї Тернопільщини, на передову їздить капеланами лише півтора десятка духівників. Решта відмовляються.

З року в рік українці бачать, що чим більшою кількістю нерухомості обживається Зарваниця, Марійський духовний центр, тим менше паломників приходить. На початку 90-х років на липневу прощу приходило понад 200 тисяч прочан. Але після прославляння сумнівних політиків та бізнесменів, а особливо владу, українці розчарувались у заробітчанах в рясах. Особливим шоком для віруючих Тернопільщини була грамота від Папи Римського для цимбалюка-молодшого, який навіть до церкви не ходив.

27 СЕРПНЯ НАВКОЛО ЗАРВАНИЦІ РОЗМІСТИЛИ КІЛЬКА ТИСЯЧ АВТОМОБІЛІВ 
НА ФОТО ВМІСТИЛОСЬ МЕНШЕ 1% АВТОМОБІЛІВ БІЛЯ ПРИМІЩЕННЯ, ДЕ СВЯЩЕННИКИ БУХАЛИ

 

З теплом чи з морозами: якою буде зима?

Мобільний додаток Фавбет: як зручно робити ставки у будь-якій точці світу