І грип, і COVID-19. В Україні щотижня до лікарень потрапляють тисячі недужих

Поділитися

Коронавірус не зник та продовжує забирати життя українців. Передусім, людей старшого віку та тих, хто має супутні недуги. Нині в Україні, здебільшого, циркулює штам “Омікрон”, також люди хворіють на грип та низку інших ГРВІ. Коли чекати сплеску захворюваності та чи загрожує нашій країні новий карантин, з’ясовував Центр громадського моніторингу та контролю. 

Впродовж двох місяців — 343 померлих від COVID-19

343 людини померли в Україні від коронавірусу. Серед них — двоє дітей. Це дані, зібрані впродовж жовтня та листопада цього року. Загалом, за цей час зафіксували 80 тисяч випадків захворювання на COVID-19. А спільна кількість інфікованих коронавірусом, грипом та різноманітними ГРВІ — перевищила мільйон випадків. 

“На грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію, за статистикою з жовтня перехворіли понад 1,3 мільйона українців. Якщо порівнювати з минулорічним сезоном, то в абсолютній кількості це вище майже на 41%. Це пов’язано з тим, що минулого року в нас окремо рахувався грип та ГРВІ, в цьому році вже поєднана система епідеміологічного нагляду, коли ми епідемічні пороги рахуємо, зокрема, і по COVID”, —  повідомив під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він додав: нині щотижня госпіталізують близько чотирьох тисяч пацієнтів з групи ризику або з важким перебігом захворювань. 

Циркулюють аж 17 варіантів “Омікрона”

За даними епідеміологів, в Україні цьогоріч циркулює штам “Омікрон”, який фактично витіснив усі інші штами Covid-19. “Омікрон” має чимало субваріантів. Як пояснює Кузін, якщо раніше йшлося про близько 13 різних підтипів вірусу, то зараз їх вже уже 17. 

Лікар-вірусолог Алла Мироненко зазначає, що “Омікрон”, зазвичай, перебігає, як звичайна респіраторна хвороба. Але він небезпечний для груп ризику: людей, старших за 60 років і тих, хто має хронічні патології

“На щастя, “Омікрон” змінився настільки, що він не викликає тяжкої кисневої залежності, як це було при попередніх варіантах, у тому ж “Дельта” чи “Альфа”, коли люди  помирали через те, що не було кисню, або не можна було госпіталізувати, або було запізно”, — пояснила Алла Мироненко.

Чи буде новий карантин?

Епідеміологи застерігають: в Україні можуть оголосити загальнонаціональний карантин, якщо поріг захворюваності на грип та COVID буде перевищено у більшості областей. Минулого ж тижня перевищення епідемічного порогу зафіксували лише у Чернівецькій області. Тож, за інформацією Ігоря Кузіна, поки що загальнонаціонального карантину чи обмежувальних заходів не планують. Але кожен регіон, залежно від ситуації, може вживати локальні карантинні заходи. 

“Це означає, що на рівні Чернівецької області, якщо вони бачать, що це досить стрімке все ж таки збільшення кількості хворих, вони ініціюють винесення цього рішення на комісію з техногенно-екологічної безпеки і приймають рішення про певні обмежувальні заходи”, – пояснив головний санітарний лікар.

Водночас, за прогнозом Кузіна, збільшення випадків захворювання на ГРВІ можна чекати вже наприкінці грудня.

Єдиний шлях — вакцинуватись

Єдиний шлях не потрапити до статистики недужих — вакцинуватися. І від грипу, і від коронавірусу. В Україну нещодавно доставили чергову партію омікронспецифічної вакцини Pfizer.  Наразі її розвозять по областях. І вже з середини цього тижня, як обіцяє Кузін, вона буде доступною в усіх регіонах. Лікар закликав щепитися зараз, не чекаючи подальшого росту захворюваності. Адже вакцинація має бути основою для збереження здоров’я кожного українця. 

 

Тільки 8,3% або 302 світові компанії покинули російський ринок

Росія поновила обстріли енергетики: чи є загроза блекауту найближчим часом?