Тільки 8,3% або 302 світові компанії покинули російський ринок

Поділитися

За понад 21 місяць повномасштабного вторгнення остаточно обірвали зв’язки з Росією лише 302 іноземні компанії. У листопаді до цього переліку додалося ще 7 міжнародних бізнесів, водночас одній компанії був повернутий статус “залишаються”.

Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у межах проєкту “Самосанкції / LeaveRussia” щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Минулого місяця дослідникам Київської школи економіки вдалося ідентифікувати низку міжнародних компаній, які повністю завершили вихід із Росії:  Amedia (черговий приклад конфіскації бізнесу), BonavaClancy EngineeringEastnine ABFluggerLaude Smart Intermodal S.A. (імовірно внутрішня угода, адже новим власником є ТОВ “АЗІЯ ІНТЕРМОДАЛ” з Казахстану) Sandvik (на додаток до ліквідації юридичної особи групи Sandvik Coromant у травні 2023 року).

Крім того, був оновлений статус TP-Link (з “вийшли” на “залишаються”), оскільки виявилося, що попередній продаж був внутрішньогруповою транзакцією і компанія активно продовжує торгові відносини з Росією.

Загалом станом на 3 грудня 2023 року 302 (8,3% від загального числа записів в базі KSE або 23,6% від компаній, які отримували дохід в Росії в 2022 році) міжнародні компанії повністю припинили діяльність у РФ. Також 1227 (33,7% від загального числа) – згорнули операції та заявили про намір покинути країну-агресорку.

Водночас 1563 (43% від загального числа) компанії з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 547 (15% від загального числа) – призупинили нові інвестиції та продовжують вичікувати.

Безпека та конфіденційність у мобільному додатку Favbet

І грип, і COVID-19. В Україні щотижня до лікарень потрапляють тисячі недужих