На Тернопіллі шукають роботу 162 особи з інвалідністю

Поділитися

Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!
Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
З початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 850 осіб з інвалідністю (серед них 32 учасника бойових дій, 57 ВПО), з них^
797 – мали статус безробітного;
205 – працевлаштовано,
57 – проходили професійне навчання;
6 осіб – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
8 – отримали ваучери на оплату навчання.
Станом на 28.11.2023 для 162-х безробітних згаданої категорії продовжується добір підходящих місць праці. Більшість з них мають досвід роботи за професіями продавець, водій, медсестра, листоноша.
Роботодавці області пропонують 133 вакансії для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (38 вакансій – із зарплатою до 20 тис. грн) та слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів (9 вакансій, зарплата до 25 тис. грн).
До слова, роботодавці можуть отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір:
100,5 тис. грн – якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,
67 тис. грн – за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.
Також є компенсація 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року.

Яка буде погода у першу декаду грудня?

“Альтернатива токсичному російському контенту”: на YouTube запустили освітній проєкт для молоді