Епідемія “зомбі-оленів” поширюється у Єллоустонському національному парку США

Поділитися

Епідемія “зомбі-оленів” – перший відомої під цією назвою випадок хвороби зареєстровано у жовтні цього року на території Єллоустонського національного парку (штат Вайомінг, США). Це фатальне захворювання викликане пріонами – аномальними білками, які вражають мозок та нервову систему оленів, лосів та інших представників родини оленевих. Про це повідомляє The Guardian.
Хвороба поширюється Північною Америкою вже багато років, але її поява у славнозвісному національному парку привертає увагу громадськості. Адже екосистема Єллоустона є домівкою для сотень тисяч диких тварин.

Олені, заражаючись цим вірусом, спочатку безцільно ходять, не бояться людей, ні на що не реагують і пускають слину, а потім гинуть.

Експерти попереджають про загрозу “повільної катастрофи”, оскільки хвороба може перескочити на інші види, зокрема на людей. Аналогічна ситуація відбулася у Британії з “коров’ячим сказом”.

Тому науковці закликають до рішучих заходів з метою уповільнення поширення хвороби серед диких тварин та запобігання “перестрибуванню” на інші види, зокрема худобу чи людей.

У селі Кровинка на Тернопільщині сталося масштабне ДТП

Які партії отримають кошти із держбюджету у 2024 році?