Земні шляхи Небесної Сотні

Поділитися

З нагоди 10-ї річниці Революції Гідності та з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв Музей історії міста Києва та Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності презентують виставку «Земні шляхи Небесної Сотні»

Виставка “Земні шляхи Небесної Сотні” про людей, які стали Героями, про те, ким вони були, та що привело їх на Майдан. А також про їх дуже різні шляхи, які перетиналися в ключові для України моменти та про те, що ці шляхи – їх усвідомлений вибір.

Вперше в одному місці відвідувачі матимуть змогу побачити велику кількість персональних речей Героїв Небесної Сотні, унікальних артефактів, зібраних з різних куточків України речі, сповнених драматичних емоцій.

“Десять років тому громадянський подвиг Небесної Сотні змінив хід Революції Гідності, історію України та світу. Тоді їх назвали янголами, котрі втримали наше небо. Нині їх називають першими героями російсько-української війни, які надихнули на мужність своїх наступників у захисті гідності та свободи українців – воїнів Збройних сил України та Сил Оборони. Пам’ять про захисників-лицарів стає нашою потужною зброєю у боротьбі з московською ордою, засобом від історичної амнезії та інструментом консолідації суспільства. Така пам’ять має формуватися не міфами і пропагандою, не знеособленим і забронзовілим колективним образом, а об’єктивним висвітленням індивідуальних мікроісторій Героїв Небесної Сотні. Ця виставка і є спробою творення сучасного наративу про «гарячу історію» та її героїв”, — ділиться Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Виставка розпочинається з подій, які передували Євромайдану. Хтось із Героїв був ще учасником Революції на граніті, в той час, як тринадцятеро із Небесної Сотні тоді навіть не народилися. Для багатьох поштовхом до громадської діяльності стала Помаранчева революція 2004 року. А для когось Революція Гідності виявилася першим і останнім проявом громадянської позиції.

Однак не всі Герої загинули безпосередньо під час Революції Гідності. Є й такі, хто потрапили до лав Небесної Сотні пізніше, відстоювали досягнення Майдану, чинили спротив у перші дні гібридної російської агресії.

Це люди різної національності, віку, освіти; чоловіки та жінки; географія їх походження охоплює усі регіони України, дехто із закордону; підприємці й пенсіонери, науковці, митці, студенти… Наймолодшому було 17, найстаршому – 82 роки. Їх персональні історії вимальовують узагальнений портрет України і українців нашого часу.

“Революція Гідності стала не просто переломним історичним моментом для України, вона стала подією, що змінила хід історії. Сильнішою за кийки, кулі, гранати, отруйні гази! Вона показала нам та всьому світу силу нашої стійкості, єдності та прагнення до свободи. І наш обовʼязок підтримувати та шанувати памʼять про Героїв Небесної Сотні та тих, хто наслідує їх життєвий шлях, що ціною найвищої жертовності виборювали та продовжують виборювати краще майбутнє для України”, — зазначає генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

На виставці зокрема будуть представлені речі, надані родинами Валерія Брезденюка, Юрія Вербицького, Назарія Войтовича, Едуарда Гриневича, Устима Голоднюка, Миколи Дзявульського, Романа Гурика, Олександра Капіноса, Ігоря Костенка, Якова Зайка, Володимира Мельнічука, Людмили Шеремет, Івана Наконечного, Богдана Сольчаника, Володимира Чаплінського, Василя Сергієнка, Романа Сеника, Валерія Опанасюка.

Партнери: Національний музей історії України, Національний музей історії України у Другій світовій війні, Харківський історичний музей імені Миколи Сумцова, Художній музей Михайла Біласа.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, Музей історії міста Києва

Ознайомитися з виставкою можна з 17 січня до 25 лютого згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість: 120/60 (повний/пільговий)
Презентація: 16 січня о 17:00

За рік на Львівщині застрілили 752 лисиці, 200 приблудних собак та 67 приблудних котів, але цього виявилося недостатньо лісникам

Оновлена басейнова рада Дністра збереться 16 січня на чергове засідання