Юлія ТИМОШЕНКО: «Батьківщина» вимагає зупинити масштабний розпродаж сільськогосподарської землі»

Поділитися

«Батьківщина» наполягає розглянути законопроєкт про заборону масштабного розпродажу сільгоспземлі на найближчому сесійному засіданні Верховної Ради. Родючі чорноземи мають належати українському народу, а не спекулянтам і транснаціональним корпораціям, які скуповують їх, користуючись нинішнім безгрошів’ям українських фермерів.
«У пересічних українців немає грошей, щоб купити собі навіть клаптик землі. Але тим, хто має мільярди, в тому числі здобуті корупційним шляхом, зокрема на зловживаннях у Міністерстві оборони, ця земля сьогодні продається», — обурено наголосила лідерка фракції «Батьківщини» з парламентської трибуни.
Юлія Тимошенко нагадала, що йдеться про 72 відсотки української території, та підкреслила, що цей дерибан землі відбувається, «коли на фронті йде боротьба за кожну вулицю, кожний будинок, кожен квадратний сантиметр землі, а наші герої кров’ю поливають цю землю».
«Ви розумієте, що тільки мале і середнє сільгоспвиробництво, сімейне фермерство можуть дати нам мільйони робочих місць, можуть дати людям, які мешкають і в місті, і в селі, належні прибутки, хорошу роботу, країні — сотні мільярдів доходів», — звернулась вона до колег.
Лідерка «Батьківщини» нагадала, що з 1 січня цього року, згідно з другою частиною так званої «земельної реформи», в «одні руки» дозволено продавати по 10 тисяч гектарів землі. Вона звернула увагу, що проти цього виступають аграрні спілки, які зібрали під відповідною петицією до президента понад 25 тисяч підписів.
«Якщо ви подивитеся звіт про те, хто та яку частину нашої сільськогосподарської землі контролює, то побачите, що мільйони гектарів уже вийшли з-під контролю української держави. Якщо ця земля буде розкрадена сьогодні спекулянтами, великими транснаціональними корпораціями, всіма, хто бачить нашу землю як наживу, як ми з вами будемо звітувати перед прийдешніми поколіннями? Земля мусить належати лише українському народові й більше нікому», — підсумувала Юлія Тимошенко і зазначила, що парламент має втрутитись у вирішення цього питання, негайно розглянувши відповідний законопроєкт.
Діана РОМАНІВ.

Український дует Bloom Twins презентує ремікс на трек Drunk & Loud, який присвячений війні в Україні

ТОП-3 найпоширеніші міфи про лікування Акне від лікаря дерматолога