Понад 100 переселенців заселилися до чортківського гуртожитку, реконструйованого за підтримки ЄС

Поділитися
  • У межах бюджету в розмірі 1,96 млн євро у Чорткові проведено реконструкцію та енергоефективну модернізацію гуртожитку для ВПО, у результаті чого створено 39 смарт-квартир та 7 кімнат гуртожиткового типу.
  • Понад 40 сімей переселенців, а це більш ніж сотня осіб, уже заселилися до гуртожитку.
  • Це сьомий завершений проєкт реконструкції житла для ВПО в рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні» вартістю 19 мільйонів євро, що фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО.

У рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО, у Чорткові Тернопільської області проведено реконструкцію та енергоефективну модернізацію гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Офіційне відкриття відремонтованої будівлі відбулося 31 травня 2024 року за участю українських та міжнародних партнерів Чорткова, які долучилися до реалізації проєкту. Під час церемонії понад 40 родин переселенців, а це близько сотні осіб, отримали ключі від нових квартир.

«Коли окупанти розпочали повномасштабне вторгнення в Україну, мільйони українців змушені були покинути свої домівки. Чортківська громада прийняла понад шість тисяч земляків із півночі, сходу та півдня країни. Більш ніж дві тисячі людей уже стали справжніми чортків’янами: вони тут навчаються, працюють, народжують. Щиро радію, що нашій команді за підтримки іноземних партнерів — Європейського Союзу та НЕФКО — вдалось взятись за реалізацію та завершити такий потрібний проєкт із реконструкції житла для нових мешканців Чорткова. Важливість цього проєкту важко переоцінити. Ми всі віримо, що наше військо поверне усі українські землі і кожен зможе повернутись до рідної домівки. А хтось, можливо, завдяки цьому проєкту обере Чортків своїм новим домом назавжди», — прокоментував міський голова Чорткова Володимир Шматько.

Щоб перетворити об’єкт, який складається з триповерхової будівлі, з’єднаної з одноповерховою їдальнею, на екологічне житло для переселенців, його було капітально відремонтовано. Серед реалізованих в межах бюджету в розмірі 1,96 млн євро заходів — утеплення фасаду та підвалу, встановлення нових вікон та дверей, заміна покрівлі, модернізація систем холодного та гарячого водопостачання, включаючи встановлення нового теплового насоса для виробництва гарячої води, систем каналізації та вентиляції, встановлення нових котлів на біомасі, ремонт харчоблока і проведення внутрішніх оздоблювальних робіт.

Житлові приміщення повністю мебльовані та укомплектовані усією необхідною побутовою технікою, кухонним приладдям та предметами для спальні. Крім того, забезпечено доступність будівлі для людей з інвалідністю: обладнано пандус для крісел колісних і зручності (туалет і душ) для осіб з обмеженою мобільністю на першому поверсі. На прилеглій території з метою підвищення безпеки покращено освітлення, а також створено дитячий майданчик.

У результаті у будинку створено 39 смарт-квартир і 7 кімнат гуртожиткового типу, що дозволяє зменшити навантаження на інфраструктуру міста щодо розміщення нових мешканців. Крім того, завдяки впровадженню енергоефективних заходів проєкт, як очікується, допоможе суттєво зекономити споживання тепла, електроенергії та води, що дозволить міському бюджету зменшити витрати на обслуговування будівлі.

Урочисто відкритий гуртожиток у Чорткові — уже сьомий завершений проєкт реконструкції житла для ВПО в рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні» вартістю 19 мільйонів євро, що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО. Програма має на меті забезпечити житлом переселенців у десяти містах західного та центрального регіонів України, а саме Звягелі, Золочеві, Івано-Франківську, Ківерцях, Ковелі, Луцьку, Рівному, Хмельницькому, Чернівцях та Чорткові, шляхом переобладнання наявних будівель комунальної власності в енергоефективне житло. Житлові будинки для переселенців вже відкрили в Івано-Франківську, Ківерцях, Ковелі, Луцьку, Хмельницькому та Чернівцях.

«ЄС радий відкриттю житлового будинку для ВПО в Чорткові, що забезпечить українцям, постраждалим від російської агресії, безпечніші та стабільніші умови, аби почати життя з нової сторінки, — сказав Жослен Корне, керівник відділу з питань реконструкції, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні. — Ми зосереджені на тому, щоб допомогти вирішити гуманітарну кризу в Україні та дати надію на краще майбутнє постраждалим від війни».

«Завершення проєкту реконструкції житла в Чорткові становить важливу віху для НЕФКО, підтверджуючи наше прагнення дати українським переселенцям прихисток та надію, — прокоментувала Тетяна Веха, адміністраторка проєктів НЕФКО. — Уже понад половину проєктів програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні» завершено, і ініціатива досягає визначних успіхів, забезпечуючи внутрішньо переміщених осіб житлом та просуваючи зелений перехід в Україні».

Ця програма фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО. Вона є частиною ширших зусиль, спрямованих на те, щоб відбудувати Україну екологічнішою та кращою, використовуючи безпечні для довкілля будівельні матеріали, застосовуючи енерго- та ресурсозбережувальні заходи та зменшуючи відходи від будівництва та знесення. Окрім цієї програми, під управлінням НЕФКО впроваджуються ще три фінансовані ЄС програми, пов’язані із забезпеченням переселенців житлом та відновленням критичної інфраструктури, що зміцнить стійкість та спроможність українських громад приймати новоприбулих із найбільш постраждалих від війни регіонів.

Інформація про Інвестиційну платформу сусідства (NIP)

Інвестиційна платформа сусідства (NIP) — це механізм, спрямований на залучення додаткового фінансування для капіталомістких інфраструктурних проєктів у країнах-партнерах ЄС, на які поширюється Європейська політика сусідства (ENP), у таких секторах, як транспорт, енергетика, екологія та соціальний розвиток. NIP також підтримує приватний сектор, переважно через інвестиційні гранти та операції з ризиковим капіталом, із фокусом на малих та середніх підприємствах. NIP прагне об’єднати грантові ресурси з бюджету ЄС та держав-членів Союзу і використати їх для залучення позик від європейських фінансових установ, а також внесків самих країн-партнерів ENP. У такий спосіб ЄС сприяє пріоритетним напрямам діяльності країн-сусідів і підтримує їх у здійсненні ключових інвестицій та прискоренні економічного розвитку.

Інформація про НЕФКО

 

НЕФКО, Північний зелений банк, є міжнародною фінансовою організацією (МФО), яку було засновано в 1990 році. Наше завдання полягає в роботі над конкретними заходами для прискорення зеленого переходу, і ми слугуємо інтересам наших власників: Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції. Окрім власного капіталу Інвестиційного фонду НЕФКО, ми керуємо декількома трастовими фондами від імені різних донорів для підтримки реалізації екологічних та кліматичних проєктів. Зосереджуючись на малих і середніх проєктах із відчутними результатами, ми демонструємо те, яким чином кліматичні та екологічні проєкти можна впроваджувати та масштабувати у стабільний та економічно ефективний спосіб. Ми проводимо оцінювання проєктів відповідно до наших вибагливих екологічних критеріїв та таксономією ЄС і аналізуємо їхній вплив на реалізацію положень Паризької угоди та Цілей сталого розвитку ООН. Протягом багатьох років НЕФКО впровадила близько 1600 приватних і державних проєктів у ряді галузей по всьому світу. Штаб-квартира НЕФКО розташована в м. Гельсінкі, Фінляндія. Дізнайтеся більше на www.nefco.int.

Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини

Життя в аб’юзивних стосунках