Вкладає гроші в “крипту”? Будьте обачні

Поділитися

«Інвестиції» у криптовалюту: Нацполіція затримала 14 учасників злочинної організації, які ошукали громадян України, Молдови, Казахстану та ЄС
Одним із організаторів мережі шахрайських кол-центрів виявилася довірена особа «вора в законі» на прізвисько Хмєло. Працівники кол-центрів пропонували довірливим громадянам з різних країн інвестувати гроші у криптовалюту. Поліцейські провели спецоперацію для знешкодження діяльності злочинної організації та затримання її учасників.
Викрили протиправну діяльність злочинної організації, що діяла під контролем «вора в законі» оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП у Київській області. Організували її діяльність та налагодили роботу мережі шахрайських кол-центрів 49-річний та 51-річний уродженців Грузії. Маючи авторитет у кримінальних колах, фігуранти залучили до протиправної діяльності ще 12 громадян.

Кожен зі спільників відповідав за власний ввірений йому напрямок: розробка шахрайського плану, підбір персоналу та надання їм особистої інформації «клієнтів», забезпечення прикриття «бізнесу», а також розподіл отриманих коштів між учасниками угруповання. Частина з них йшла на поповнення «злочинного общака».
Оператори кол-центрів телефонували особам і, представляючись співробітниками фондових бірж, пропонували потенційним жертвам вкласти особисті кошти в криптовалюту. Використовуючи психологічні прийоми, запевняли громадян в отриманні інвестиційного прибутку. Після чого потерпілі переказували гроші на електронні гаманці та банківські картки.
За такою схемою шахраї ошукали громадян України, Молдови, Казахстану та Європейського Союзу на кілька мільйонів гривень. Наразі встановлюється кількість постраждалих та остаточна сума завданих збитків.
30 травня правоохоронці провели майже 40 обшуків за місцями мешкання та в транспортних засобах фігурантів на території Києва та області. За підтримки відділу силового забезпечення ДСР, спецпідрозділу ТОР правоохоронці затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України 14 осіб – лідерів учасників злочинної організації.
Залежно від участі кожного із фігурантів, їм повідомлено про підозру за ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
За результатами обшуків слідчі вилучили 12 автівок преміум-класу, серед яких Mercedes, Porsche, BMW, 136 одиниць комп’ютерної техніки, 951 сім-карту, 455 стартових пакетів, чорнові записи, а також 64 500 доларів, понад 311 000 гривень, 4 600 євро, зброю.
Усім підозрюваним обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська обласна прокуратура.

Закохалась, він мій рай

Надежные букмекеры из рейтингов: как составляются подборки?