На Тернопіллі стартувала операція “Первоцвіт – 2011”

Поділитися

З наближенням весни, на вулицях Тернополя з’являються торговці квітами первоцвітів: підсніжником білосніжним, крокусом (шафраном) Гейфеля, цибулею ведмежою (черемшою) та іншими регіонально рідкісними і занесеними до Червоної книги України рослинами.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин та попередження правопорушень у цій галузі у Тернопільській області розпочато щорічну Всеукраїнську операцію “Первоцвіт”, яка триватиме до кінця травня.

У ході операції здійснюються рейдові перевірки по боротьбі з несанкціонованим збором і торгівлею рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин.  Оперативну роботу в місцях зростання та продажу первоцвітів проводять інспектори Державної екологічної інспекції у Тернопільській області спільно з працівниками МВС, державною лісовою охороною лісогосподарських підприємств області із залученням працівників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Збирати та продавати такі рослини суворо заборонено. Відповідальність за такі дії передбачена Кодексом України “Про адміністративні правопорушення”. Громадян, які незаконно будуть збирати та реалізовувати первоцвіти виявлятимуть і притягуватимуть до відповідальності, адже дозволи на збирання рослин, занесених до Червоної книги України, для розмноження і розведення у штучно створених умовах видаються Мінекоресурсів України лише науковим закладам та іншим установам, завдання яких пов’язані із виконанням наукових робіт з рідкісними видами рослин. Це означає, що твердження продавців про те, що квіти ними вирощені у парнику, теплиці чи на власному подвір’ї не звільняють громадян від відповідальності.

За незаконний збір та продаж первоцвітів у громадян конфісковуватимуть незаконно здобуте та накладатимуть штраф, розмір якого визначатимуть судові органи. Крім того порушники відшкодовуватимуть збитки завдані навколишньому середовищу у розмірі 9 грн. за кожну незаконно зібрану рослину підсніжника білосніжного і цибулі ведмежої (з цибулиною), 4,5 грн. – за кожну рослину без цибулини, 1,80 грн. – за кожну окрему квіточку, а також 12 грн. за кожну рослину шафрану Гейфеля з цибулиною, 6 грн. – за кожну рослину без цибулини, 2,40 грн. – за кожну окрему квіточку.

Закликаємо всіх не бути байдужими та проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь, повідомила “Про все” прес-служба Держекоінспекції у Тернопільській області

Мер Тернополя Сергій Надал не справляється з обов’язками?

У Тернопільській облраді знову переливатимуть з пустого в порожнє