111

Українська Народна Партія вимагає законодавчо заборонити оподатковувати доходи громадян від продажу сільгосппродукції власного виробництва, яку отримали з особистого  селянського  господарства. Відповідний законопроект (№ 8068) внесений сьогодні на розгляд Верховної Ради народними депутатами від УНП Юрієм КОСТЕНКОМ, Андрієм ДАВИДЕНКОМ, Ярославом ДЖОДЖИКОМ, Іваном ЗАЙЦЕМ.

Відповідно до ст..165 Податкового кодексу України, пасивні доходи, отримані в результаті використання земельних ділянок членів сільськогосподарських виробничих кооперативів, наданих їм для ведення особистого селянського господарства, не оподатковуються. Водночас доходи, отримані від продажу сільгосппродукції власного виробництва з такої самої земельної ділянки – підлягають оподаткуванню на загальних підходах. Таке протиріччя норм призводить до того, що селяни, які самостійно працюють на землі, опиняються в гіршому фінансовому стані, ніж ті, хто лише отримує пасивні доходи в якості членів сільськогосподарських виробничих кооперативів. Окрім того, селяни, які займаються сільгоспвиробництвом на власній землі фактично змушені сплачувати податок двічі: плату за землю і податок з сільгосппродукції.

Прийнявши законопроект УНП «Про внесення змін до Податкового кодексу України (в частині не оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від продажу сільгосппродукції власного виробництва з використанням  земельних ділянок,  наданих їм  для   ведення особистого  селянського  господарства)», нарешті утвердиться соціальна справедливість в сфері ефективного використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення та виникнуть реальні стимули для розвитку приватного сільгоспвиробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.