Скільки Янукович скоротить райцентрів Тернопільщини?

Поділитися

Окрім скорочення штатів у вже наявних центральних та регіональних структурах, влада має намір ліквідувати і частину самих регіональних структур разом з регіонами.

“Є області, де кількість районних центрів треба скорочувати на третину. Це такі регіони, в яких у райцентрі живе, наприклад, 3 тисячі людей”, – зазначив президент України Віктор Янукович.

“Районний центр – це райадміністрації, райвідділи міліції і різні управління. Ці райони потрібно буде об’єднати з іншими, скоротивши таким чином бюджетні витрати на утримання всіх цих структур”, – додав він.

Заяву Януковича вже підтримали в Криму, де хочуть ліквідувати адміністративний поділ Сімферополя на три райони.

Раніше одеський губернатор Едуард Матвійчук заявив, що кількість районів в області буде скорочено з 26 до 17. “В Одеській області – 26 районів. У найбільшому, Біляївському, постійно проживають 95 тисяч жителів. У Красноокнянському, Савранському та Фрунзівському – близько 20 тисяч, а витрати на управлінський апарат і соціальну сферу в цих районах практично однакові”, – повідомив він.

Що стосується реформи на рівні областей, вона поки нереальна, тому що вимагає зміни Конституції. Хоча тут перекоси не менше помітні: наприклад, пише Сегодня, сумарне населення Тернопільської, Чернівецької, Кіровоградської та Закарпатської областей менше однієї Донецької області.

Як віомо, райцентри Тернопільщини доволі маленькі. Експерти прогнозують, що свій статус можуть зберегти Чортків, Кременець, Бережани.

У Тернополі долар подешевшав на три копійки

Екс-губернатор Тернопільщини Цимбалюк розповів відверто про обрізання