На Тернопільщині спочатку березня вже сталося три пожежі з причини короткого замикання електромережі

Поділитися

Так, 11 березня коротке замикання електромережі стало причиною пожежі в  селі Бичківці Чортківського району. З цієї ж причини 13 березня сталася пожежа в селі Рогачин Бережанського району, а 14 березня, через коротке замикання електромережі,  пожежа виникла в нежитловій будівлі у селі Федьківці Збаразького району. Енергетики наголошують, що для того, щоб не виникла загроза короткого замикання електромережі потрібно, в першу чергу, дотримуватися правил експлуатації, а також встановити в будинку чи то квартирі електрозапобіжники, повідомили “Про все” у відділі по роботі з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго”

“Електропроводка в будинку або міській квартирі –  справа дуже відповідальна, яка потребує високого професіоналізму. Навіть один погано затягнутий контакт може надалі стати причиною пожежі, а невірно приєднаний провід здатний важко травмувати господарів або привести до ушкодження дорогої техніки, – пояснює помічник голови правління-генерального директора ВАТ “Тернопільобленерго” Володимир Остапюк. – Будь-яка несправність в електропроводці і порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння та спалахує захисна ізоляція проводів”.

Володимир Остапюк зауважує, що зменшити ймовірність виникнення короткого замикання допоможе встановлення електрозапобіжників, якщо з якоїсь причини електрозапобіжники вийшли з ладу, їх необхідно замінити новими, заводськими, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вставки, у випадку підвищення в електромережі напруги і у випадку короткого замикання, не розімкнуть електричне коло, не знеструмлять електромережу у квартирі.

“Часто до короткого замикання і пожежі призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу, особливо в одну розетку, декількох електроприладів, – веде далі Володимир Остапюк. – Тому, потрібно слідкувати, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справні”.

Володимир Остапюк наголошує, найголовніше, щоб електропроводку монтували в будинку спеціалісти, а в процесі експлуатації потрібно проводити заміри діелектричної міцності електропроводки з метою виявлення пошкоджень.

Енергетики наголошують, виходячи з приміщення, потрібно виключити електроосвітлення та електроприлади, які не можна залишати без нагляду.

Національна ідея від Валерія Пилипенка

Труїв земляків фальсифікованим алкоголем