Пам’ятаймо Чорновола!

Поділитися

 

25 березня виповнилося 12 років з дня трагічної смерті В’ячеслава Чорновола. Його пам’ять вшанували і в Тернополі, біля пам”ятної дошки, встановленої на честь діяча.

«Це людина, яка пожертвувала значну частину свого життя заради того, щоб Україна стала незалежною. Чорновіл десятки років відсидів по тюрмах, по канцтаборах і по засланнях. В’ячеслав Максимович, разом зі своїми побратимами-шістдесятниками, започаткував громадський рух, спрямований на здобуття незалежності України. Це людина, котра боролася за Україну і знала, що вона це робить» –  зазначив координатор громадського руху «За Україну!» Степан Барна.

«Пам’ять про Чорновола є особливо актуальна і особливо важлива. І на цьому потрібно особливо наголошувати, як цього року. Тому що це людина, яка завжди боролася з режимом – режимом, який нищив усе українське. Сьогодні ми знову зустрічаємося з такою ж дією проти всього українського» – наголосив депутат Тернопільської міськради Тарас Юрик.

В’ячеслав Чорновіл за життя був кілька разів ув’язненим за «антирадянську пропаганду», перебував у мордовських таборах суворого режиму та на засланні, був одним із ініціаторів створення Української Гельсінської спілки. Сьогодні його немає, казали присутні на вшануванні, але Чорновіл встиг дати відчути українцям смак свободи.

«В’ячеслава Чорновола, насамперед, потрібно пам’ятати. Пам’ятати його відданість Україні, його бажання змінити свою державу на краще. Гадаю, із вчинків такої великої людини кожен з нас повинен брати приклад і намагатися зробити на рідній землі те, чого не дали зробити В’ячеславу Максимовичу» – підсумував Степан Барна.

Тернополянин купив на благодійному аукціоні сукню Ані Лорак

Переведення годинників негативно впливає як на фізичний, так і на психічний стан людини – медики