Переведення годинників негативно впливає як на фізичний, так і на психічний стан людини – медики

Поділитися

В останню неділю березня Україна прокидатиметься вже за літнім часом. Вигода переведення годинників пояснюється економією електроенергії. Адже тепер темніє пізніше і, відповідно, раніше сходить сонце. Проте, на думку тернопільських медиків, переведення годинників викликає так званий часовий стрес і негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини, а це – більші витрати, ніж незначна економія електрики.

Мар’ян Гребеник, професор ТДМУ ім. І. Горбачевського: «Зважаючи на те, що ми є часточкою природи, ми таки відчуваємо зміну біоритмів у природі. У періоди переведення годинників – навесні та восени – кількість звернень до лікарів зазвичай зростає».

У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначне зміщення часу – це пряме і грубе порушення біологічного годинника. Як наслідок – підвищена чутливість та емоційність, втомлюваність, порушення сну та загострення хронічних недуг.

Мар’ян Гребеник, професор ТДМУ ім. І. Горбачевського: «Хвора людина відчуває це набагато авжче, ніж здорова – у неї спостерігаються паталогічні реакції. Переведення годинника для одних – це загострення хвороби, а для інших – просто дискомфорт».

У деяких країнах від переведення годинників на зимовий та літній час поступово відмовляються. Україна ж поки що не змінює традицій. Нагадаємо, що за літнім часом ми житимемо з 28 березня. Годинники переводять у третій годині ночі. Щоб легше адаптуватися, лікарі радять у перші 2-3 тижні не перевтомлюватися, зменшити фізичні навантаження, більше спати, повноцінно харчуватися та приймати вітаміни.

ІНТБ

Пам’ятаймо Чорновола!

Тернопільські рухівці вшановують пам‘ять засновників Народного Руху України