Третій етап відкритого чемпіонату з перегонів роботів “Roborace” 2010/2011 відбувся у Чернівцях

Поділитися

Третій етап відкритого чемпіонату з перегонів роботів “Roborace” 2010/2011, організатором якого є громадська організація “Асоціація Робототехніки”, відбувся у Чернівцях.  26  березня 2011 року  Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича приймав у приміщенні 5-го корпусу “Шевченківська зала”  20 команд конкурсу “Roborace” 2010/2011 з різних куточків України та закордону.

Чернівецький університет, який 15 січня 2009 року рішенням Ради Європейської асоціації університетів (European University Association) у Брюсселі прийнято  до асоціації на правах індивідуального повного членства, став офіційним партнером відкритого чемпіонату з перегонів роботів “Roborace” 2010/2011.

“Відрадно, що кількість команд щоразу збільшується і до конкурсу “Roborace” долучаються нові молоді талановиті творчі люди, а також уже досвідчені науковці та експериментатори,” – наголосив голова Асоціації Робототехніки Назар Круцкевич.

Слід нагадати, що перший етап чемпіонату з перегонів роботів “Roborace” відбувся 27 листопада 2010 року в Тернополі, а другий – 29 січня 2011 року у Львівському Національному політехнічному університеті у Львові. У змаганнях взяли участь команди Тернополя, Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Білорусії.

У третьому турі чемпіонату з перегонів роботів “Roborace” перше і друге місця вибороли команди  SRC (Білорусь) та Stobus(Чернывці)  відповідно. Третє місце здобула команда  Westpoint (Івано-Франківськ). Команда Intelcar (Чернівці) отримала приз глядацьких симпатій.

Під час чемпіонату відбулось також робото-технічне шоу за участю  роботів від  NeoRobots (Іспанія) та Texas Instruments (США).

 

Наступний останній тур чемпіонату проходитиме 28 травня 2011 року в Івано-Франківську.

 

Асоціація Робототехніки для обміну досвідом налагодила співпрацю з представниками сфери ІТ інших країн, зокрема, Польщі, Білорусії, Іспанії та Канади. Змагання “Roborace” розширилось не лише географічно, але й залучилось підтримкою відомих на світовому ринку компаній Cypress Semiconductor, Texas Instruments, MagneticOne, Masteram.ua. Зокрема серед призів переможцям перегонів були спеціальні навчальні інструменти від Masteram.ua , що допоможуть  учасникам під час підготовки до наступних турів змагань. Попередньо команди, які стали учасниками “Roborace” 2010/2011 ще у першому турі, отримали навчальні матеріали від компанії Texas Instruments.

 

Метою конкурсу “Roborace” є стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку молоді, задоволення потреб у творчій самореалізації та подальший розвиток і популяризація робототехніки в Україні та світі.

В чемпіонаті беруть участь команди, які складаються з 2-х або більше чоловік, один з яких є капітаном команди. Також до складу команди може входити тренер команди. Вікових, територіальних, національних та інших обмежень до учасників чемпіонату немає.

Найцікавішим є те, що чемпіонат є аналогом усім відомих перегонів Формула-1 з єдиною відмінністю – під час заїздів змагань роботи керуються виключно за допомогою автоматичного управління. Всі інші способи – заборонені.

За найкоротший проміжок часу робот повинен пройти 30 кіл траси від місця старту до місця фінішу, обходячи інших роботів та не виїжджаючи за межі траси. Кола траси виділені чорною лінією, а  її межі  визначені бортами. Перешкоду (робота) робот може обійти з будь-якої сторони. Допускається рух по будь-якому  колу  траси, котре є позначеним  чорним кольором.

Переможцем вважається та команда, що потратила для проходження 30 кіл траси найменшу кількість часу.

Детальнішу інформацію про умови чемпіонату можна отримати на сайті чемпіонату www.roborace.te.ua або Асоціації Робототехніки www.roboart.org.ua .

 

Довідка

 

Асоціація Робототехніки – це організація, створена для активної популяризації технічної творчості у сфері високих технологій.

Цілі і завдання Асоціації:

* активне пропагування технічної творчості у сфері високих технологій;

* залучення молоді до занять робототехнікою;

* формування змагального духу в сфері ІТ;

* забезпечення обміну ідеями та досвідом.

 

Заходи Асоціації:

– щомісячні зустрічі членів Асоціації Робототехніки;

– організація конкурсу “Перегони роботів – Roborace”;

– організація робото – технічних шоу;

– підготовка всеукраїнських змагань та участь у міжнародних турнірах.

Весна на ставі

Тернопільські вчені займуться утилізацією сміття та зонами Wi-Fi у місті