111

Екс-кандидат в мери Тернополя, видавець Віктор Долішний замислився над трьома пальцями. І не простими. А стулиними і розчепіриними. Здавалось би, яка різниця? У “Свободи” – пальці окремо. Чи є у цьому якийсь символізм. Якщо так, то напишіть у коментарях.

1 comment

 1. Назар Зелінка

  Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

  Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів – козаків-розвідників.
  Герб Пласту
  Гербом Пласту є трилиста квітка лілії – символ скаутського руху (відомий як Fleur-de-lis) – та тризуб, сплетені в одну гармонійну цілісність.

  Пластові вітання

  Вітаючись на урочистостях, пластуни промовляють один другому “СКОБ” та підносять при цьому догори праву руку із випростаними трома пальцями – символом ІІІ головних обов’язків пластуна.
  В повсякденному житті пластуни вітаються, подаючи ліву руку. Вітання в такий спосіб дає пластунам нагоду на хвилю задуматись про те, що перед ними – особа, з котрою їх єднає єдина пластова ідея. Вітання лівою рукою – вияв приналежності до світового скаутського руху.

  Пластове вітання з 1911 року – http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82_%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%91_%D0%A2%D1%80%D0%B8_%D0%9E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%E2%80%99%D1%8F%D0%B7%D0%BA%D0%B8.GIF

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.