Зарваницька ініціатива презентувалася у Тернополі

Поділитися

У неділю, 27 лютого в заповненій людьми залі обласної філармонії відбулася зустріч тернополян з речниками нових громадських рухів, які обрали собі доволі незвичні назви Зарваницька ініціатива, Холодноярська ініціатива. Презентуючи ідеї Зарваницької ініціативи один з її лідерів, народний депутат України Тарас Стецьків, зазначав, що метою є координація найрізноманітніших ініціатив, які виникають у суспільстві і є корисними для громад. Назва ж сама походить від Зарваниці, бо саме там відбулася перша зустріч ініціаторів майбутнього проекту.

У центральній Україні зародився подібний проект, який отримав назву Холодноярська ініціатива. Один з її лідерів, громадський діяч Андрій Юсов, прибув до Тернополя щоб засвідчити – майбутнє України в її соборності. Зокрема, він зазначив, що галичани і сьогодні повинні стати промотором державного будівництва і розвитку демократії.

Відкрив зустріч священик греко-католицької церкви о.Іван Гуня. «Церква не буде стояти осторонь добрих справ, які йдуть на користь її вірним. Це не політика, це потрібна громадська праця всіх і кожного зокрема. Церква ніколи не буде займатися політикою, чи ставати на бік тієї чи іншої партії», – зазначив отець.

До присутніх також з полум’яними промовами звернулися священик православної церкви Київського патріархату о.Анатолій Зінкевич та депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

«Усіх присутніх очільників громадських ініціатив присутніх у цьому залі об’єднує одне велике бажання – змінити українців, – зазначив у своєму виступі координатор громадсько-політичного об’єднання «Українська справа» Тарас Гребеняк. – Ми всі дуже добре розуміємо, що змінити ситуацію у державі можуть лише самі українці і тому потрібно щоб вони це зробили.» «Українська справа» виступила з пропозицією до лідерів громадських об’єднань розробити до 20-ліття Незалежності України концепцію державного будівництва, щоб в такий спосіб відповісти українській громаді на запитання: Яку Україну ми хочемо бачити через п’ять, десять років.

Присутні у залі тернополяни мали можливість задати виступаючим запитання і виступити зі своїми думками.

Українська справа, Тернопіль

Тарас Гребеняк: “Прийшов час сказати світові – яку державу ми будуємо”

На Тернопільщині нові фаворити виборчих перегонів