111

У Тернополі буде сенсорна кімната. У батьків дітей-інвалідів –  надія!

У четвер, 7 квітня 2011 року, відбудеться  засідання круглого столу на тему: «Соціальні ініціативи для допомоги дітям з особливими потребами: реалії та приховані можливості».

В рамках даного заходу  відбудеться обговорення:

–   питання  реабілітації дітей-інвалідів;

– результатів проекту «Надання реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами в Центрі лікувальної верхової їзди (іпотерапії)»;

– перебігу  благодійного марафону «РАЗОМ  – ЗНАЧИТЬ УСПІШНІ», що  проходить в рамках проекту.

У роботі круглого столу  візьмуть участь:

Наталя Володимиріна ШІДЛОВСЬКА  –  лікар-реабілітолог, голова громадської організації «Спілка батьків-опікунів дітей, які хворіють дитячим церебральним паралічем «Крила ангела»;

Олег Володимирович БОБЕРСЬКИЙ – заступник голови Тернопільської обласної ради;

Леонід Олексійович БИЦЮРА –  заступник міського голови Тернополя;

Віктор Васильович ЩЕПАНОВСЬКИЙ – голова Тернопільської районної адміністрації;

Тетяна Володимирівна ГОРБОНІС – директор Центру соціальних служб для сім’ї та молоді;

Ольга Іванівна МОСУЛА  – завідуюча Тернопільського міського  центру реабілітації  дітей;

Юрій Васильович ВОЛИНЕЦЬ – директор ДП «Західконеплемцентр»;

Лариса Іванівна РИМАР – голова Тернопільської обласної Асоціації Жінок;

депутати місцевих рад;

батьки дітей-інвалідів.

Засідання відбудеться в конференц-залі готелю «Тернопіль», 3 поверх. Початок об 11год.

Захід відбудеться в рамках проекту «Надання реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами в Центрі лікувальної верхової їзди (іпотерапії)», що впроваджується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Благодійного фонду «Крона».

 

 

 

 

Довідково. Тернопільське міське об’єднання «Спілка батьків-опікунів дітей, які хворіють дитячим церебральним паралічем «Крила ангела» (надалі Спілка) є місцевою громадською організацією.

Основною метою Спілки є сприяння задоволенню та захисту прав і свобод, законних потреб та інтересів дітей-інвалідів.

Основним завданням Спілки є:

–         соціальний захист дітей-інвалідів;

–         організація медико-педагогічної допомоги та консультацій;

–         організація медико-соціальної реабілітаційної допомоги;

–         організація іпотерапії;

–         пропаганда здорового способу життя;

–         сприяння естетичному, культурному і духовному розвитку дітей-інвалідів.

 

Основним напрямком роботи Спілки є створення належних умов для реабілітації дітей з функціональними обмеженнями.

За останні роки  стрімко зростає кількість дітей-інвалідів, які звертаються за допомогою до Спілки «Крила ангела», зокрема, діти не тільки з ДЦП, а й іншими вадами в розвитку,  і не тільки міські, а й з районів області. Якщо на момент реєстрації  Спілки було 8 сімей, то тепер – 68, і постійно звертаються нові люди за допомогою.

З моменту створення Спілки проведено чимало роботи в напрямку покращення умов виховання та реабілітації дітей з особливими потребами.

У 2008 році Спілка стала переможцем конкурсу Фонду «Україна-3000», за кошти гранту закуплено обладнання для тренажерного залу міського центру реабілітації дітей. Саме з  ініціативи Спілки міська рада Тернополя виділила бюджетні кошти для відділення відновного лікування №2 (2-поверхове приміщення, яке включає відділення водолікування, відділення тепло-, грязелікування, спелеокамеру, тренажерний зал).

 

Головне досягнення Спілки: створення та  забезпечення  роботи навіть в умовах кризи Центру лікувальної верхової їзди (іпотерапії). У 2008 році на базі Дочірного підприємства «Західконеплемцентру», в розпорядженні якого на хуторі Анастасіївка Тернопільського району (12 км від міста Тернополя) є критий іподром, було розпочато роботу Центру лікувальної верхової їзди (іпотерапії). Головою Спілки «Крила ангела»  – дитячим лікарем-реабілітологом Шідловською Наталею Володимирівною  вивчено методики і вимоги щодо виконання лікування верховою їздою.

Заняття лікувальною верховою їздою проводяться регулярно з середини квітня – по кінець листопада, 3 рази на тиждень. Проводить заняття фахівець–лікар-реабілітолог. За рік в Центрі реабілітацію проходять майже 100  дітей.

Для роботи Центру іпотерапії за спонсорські та батьківські кошти було придбано спортивний кінь (мерин); спортивне обладнання: сідло, вуздечку, корду, спеціальні захисні каски і жилети; забезпечено аптечкою невідкладної допомоги під час перебування дітей-інвалідів з неврологічними порушеннями на виїзді; за підтримки спонсорів та Тернопільського міського центру соціальної допомоги  частково організовано транспортування дітей та їх батьків до іподрому й у зворотному напрямку.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.