111

9 квітня в приміщенні Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій головою Тернопільської обласної молодіжної організації “Спілка Молодіжного Самоврядування” , координатором проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування” в Тернопільській області Ігорем Проциком було проведено семінар на тему: ”Місцеве самоврядування в Україні. Сучасний стан та перспективи розвитку”. Учасниками семінару були інтерни проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування”.

Під час семінару студенти ознайомились із основними поняттями та визначеннями  місцевого  самоврядування, законодавством про місцевого самоврядування в Україні на Європі, системою органів місцевого самоврядування та  особливостями його здійснення  в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Також учасники прослухали блок лекцій на тему: “Особливості формування місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування”, “Посадові особи місцевого самоврядування та інститут представницьких функцій – виборні посади”, а також “Роль кадрового потенціалу в ефективності реалізації місцевого самоврядування”. Велика кількість питань виникала в учасників семінару під час висвітлення теми “Проблеми функціонування місцевого самоврядування в Україні та недосконалість адміністративно-територіального устрою”.

Наприкінці семінару для учасників було проведено тренінг на тему : “Якими властивостями має володіти депутат місцевої ради?”, а також студенти виконували практичне завдання на тему: “Якби я був депутатом міської ради, я зробив би…”, під час якого студенти визначали основні проблеми міста та реальні шляхи їх вирішенні на рівні місцевої влади.

Як зазначив голова ТОМГО Спілка Молодіжного Самоврядування, координатор проектуСтуденти для органів місцевого cамоврядування в Тернопільській області Ігор Процик: “Загалом семінар виявився досить насиченим як в інформативному, так і в практичному  відношенні, оскільки учасники  мали можливість удосконалити свої знання на навички  щодо діяльності органів місцевого самоврядування. Особливістю цього семінару було також те, що багато прикладів наводилось саме на прикладі діяльності Тернопільської міської ради, де інтерни проходять стажування.

Протягом стажування інтерни проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування”  мали можливість відвідати семінари та тренінги у містах Києві, Львові та Харкові. Однак у Тернополі це перший  із серії семінарів для  інтернів проекту,оскільки семінари передбачається проводити систематично на різні тематики”Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.