111

У Тернопільському краєзнавчому музеї відкрили виставку робіт засуджених до позбавлення волі. В експозиції – витвори мистецтва з дерева, художні картини та вишивки майже 100 засуджених з усієї України. Усі представлені експонати на релігійну тематику.

Отець Михайло, капелан-священик виховної колонії міста Бережани: «Це – різний вік, різні злочини, різні люди. Вони виявили у своїх роботах різні думки. Я можу з упевненістю сказати, тому що працюю багато років в колонії, що це є вияв покаяння, своєї душі і вияв зичливості з тими людьми, з якими вони зараз не можуть спілкуватись, тобто з нами».

Вплив силою мистецтва – однин з найефективніших способів перевиховати злочинця. Якщо ж роботи релігійного спрямування, то це ще й спосіб покаяння та переусвідомлення власних вчинків, – каже начальник управління державного департаменту з питань виконання покарань в Тернопільській області Павло Лосик. Подібна практика, за його словами, вже давно діє закордоном.

Метою акції було формування толерантного відношення громадськості до людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, висвітлення проблемних питань стосовно їх майбутньої адаптації після звільнення, а також надання можливості засудженим брати участь у суспільно-значимих подіях.

Основною метою у роботі із засудженими є виправлення людини, каже Павло Лосик. Оскільки не завжди суспільство готове прийняти людину після звільнення без засудження та упередження. Однак і сама людина не завжди готова прийняти сучасне суспільство й адаптуватися в ньому.

ІНТБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.