«Приймав» «Фронт Змін»

Поділитися

11 травня 2011 року, об 11:00 у м. Збараж, на майдані Івана Франка працювала мобільна приймальня  депутатів Політичної партії «Фронт Змін» Збаразької районної та міської рад. Жителі району та міста обговорювали актуальні проблеми та особисті наболілі питання.

Представниками політичної сили були: керівник районної організації Богайчук В. Г., депутати районної ради Полікровський Р. С. та Сенчишин В. Д., депутат міської ради Грабовський В. В. та інші.

Присутніх жителів турбували питання різного характеру, зокрема: недостатня для проживання пенсія, непрацююча молодь, допомога соціально-незахищеним громадянам, а саме воїнам-афганцям,  купи сміття на території міста, ціна на воду та водовідведення, питання продажі землі та ціни на сільськогосподарську продукцію в районі, ремонт доріг міста, святкування 800-річчя м. Збаража.

Жителька міста, пенсійного віку, маючи 53 роки безперервного стажу роботи, скаржилась на пенсію яка складає менше 1000 грн. ЇЇ обурювало те, що вона все життя тяжко пропрацювала, і зараз, вже не в молодому віці, не може жити в достатку, при цьому кожен другий народний депутат має зарплату, якою може забезпечити усю свою родину, і батьків в тому числі. Так, час, від часу нараховуються надбавки до пенсій, але вони є дуже мізерні. За 20 років влада мінялась, а коефіцієнт надбавки не змінювався.

Ще одна жінка-пенсіонер, однією з причин наявності непрацюючої молоді, назвала те, що жителі, які досягли пенсійного віку, продовжують працювати, при цьому отримуючи і пенсію і заробітну плату, а молода людина після закінчення ВУЗу сидить на утриманні батьків. Вона стверджувала, що пенсіонер має отримувати, або пенсію, або зарплату. Проблема ще, в тому, що на території району немає постійно працюючих заводів чи підприємств, а відповідно і немає робочих місць.

Сьогодні не всі воїни-афганці мають належне соціальне забезпечення, не всім вдалося адаптуватися до життя після пережитого і побаченого. Тому, керівник партійної організації Богайчук В. Г., який є і депутат районної ради, і хірург у Збаразькій лікарні, особисто пообіцяв, людині яка звернулася,  соціальну допомогу у вигляді двох путівок в санаторій для покращення стану здоров’я воїнам-афганцям.

Жителька міста, підняла питання про купи сміття на території Збаража. Вивозять сміття по місту два рази на тиждень, і тому такої проблеми мало б не бути, але вона є, і треба з нею боротися, як на місцевому так і на районному рівні. З іншого районну, чи області нам те сміття ніхто не привозить, і тут вже слід спиратися на свідомість самих жителів. З боку влади слід подумати, про сміттєпереробний завод.

Ціна на воду та водовідведення є чи не найбільшою у області. Це питання неодноразово висвітлювалось і обговорювалось. З однієї сторони її установив недіючий виконком, тому можна і не платити, але якщо не платити, то буде пеня.

Питання продажу та оренди землі є досить актуальним і болючим для району та міста, адже земельні ділянки це великий прибуток. Жителі висловили свої думки, щодо цього, а саме, землі повинні продаватися, чи здаватися в оренду, лише своєму громадянину, тобто жителю міста, району чи країни в цілому. Власником великої ділянки повинен бути не хтось один, а декілька господарів. Справжній господар своєї землі повинен належним чином обробляти її та берегти. Невдоволення, щодо цін на сільськогосподарську продукцію, висловлювали люди похилого віку. На Збаразькому ринку ціна на капусту становить 13-14 грн. за кілограм, кілограм картоплі 9-10грн., буряк 7-8 грн./кг. І це все при тому, що у нас досить урожайна земля, хоч і не дивно «все, що наше передано закордон вашим».

Життя міста фактично призупинилось, нічого не виконується, не ремонтуються дороги, хоч у місті вони потребують капітального ремонту, адже по них ні пройти ні проїхати, центральний майдан І. Франка також не в найкращому стані. Підготування до святкування 800-річчя м. Збаража також фактично на грані зриву. А це все через те, що на немає підпису міського голови та печатки, що затверджують бюджет, який був прийнятий депутатами ще 31 січня 2011 року на третьому пленарному засіданні другої сесії.

Серед присутніх була Пелих О. З., депутат міської ради від партії «Батьківщина», секретар ради, яка вкотре доносила до жителів міста, що між депутатами і міським головою немає ні згоди, ні співпраці. Не чинний міський голова, адже під час сесії Збаразької міськради ще 24 грудня 2010 року, 24 з 30 присутніх депутатів висловили йому недовіру, а він далі продовжує «свою роботу» у міській раді: не дає доступу до документів, не виконує рішення суду, організовує в сесійній залі виставку-ярмарок. Саме через це депутати не можуть виконати обіцяного, адже їхня робота перекрита мером міста.

Представники «Фронту Змін» гідно, чесно відповідали на усі запитання, висловлювали подяку за пропозиції та побажання жителів. Нічого лишнього не обіцяли, а говорили тільки те, що в змозі зробити, власними силами.  Керівник організації попросив громадян, щоб вони не замовчували свої проблеми і не переживали їх самостійно, а звертались до представників різних політичних партій і до них особисто, і вони відповідно з своєї сторони чим зможуть тим і посприяють. На майдані також була розміщена палатка, у якій працював юрист, і кожен бажаючий міг отримати консультацію на свою проблему, у письмовому вигляді звернутися до представників вищих органів влади, в тому числі і до Яценюка А. П.

Мовчанка – знак згоди! А ми не погоджуємося з тим, як ми живемо, і як нами маніпулюють. Спільними зусиллями ми зможемо подолати все, і досягти те, що нам належить по праву.

 

 

“Час професіонала” у Тернополі

Вистава для українців…