Тернопільським мисливцям на замітку: розпочато капеланське служіння священнослужителів для мисливців

Поділитися

8 травня, у Трускавці, Божественною Літургією, освяченням знамена та каплиці в Україні розпочато капеланське служіння священнослужителів для мисливців. Головний капелан Владика Михайло (Колтун) наголосив, що «Бог дав людині мисливство, щоб людина могла управляти природою, яку потрібно любити та культивувати». В цьому сенсі мисливство витупає не як винищення тваринного світу, а як догляд за природою.

Архиєрейське Богослужіння розпочалося у храмі Святого Миколая м. Трускавця. Під час проповіді Владика Михайло процитував текст із Старого Заповіту, в якому Ісаак зазначає, що полювання дичини та її приготування є умовою для отримання благословення. На цьому прикладі Владика пояснив парафіянам і присутнім мисливцям, яке значення має мати мисливство і що найважливіше в цьому є любити природу та берегти її.

Після Літургії перед храмом мисливські оркестри з Польщі та України виконали кілька музичних творів і тим самим надали цій події неабиякої святковості. Відтак мисливці та духовенство відправилися до лісу, де освятили символічну каплицю – накрите дашком дерево, у якому вирубано дупло і встановлено образ св. Євстахія, покровителя мисливства.

Цей захід відбувся з ініціативи Трускавецького міського голови Руслана Козира та Блаженнішого Любомира (Гузара), який ще до своєї відставки благословив запровадження капеланства для мисливців.

Участь у молитві з Папою Римським українських спільнот північно-східної Італії

Частину колишнього монастиря Домініканців у Чорткові віддадуть в оренду