Тернополянкам на замітку: нелегально в ЄС- як бути з дитиною?

Поділитися

Міжнаціональні пари, в яких народжуються діти в одній з країн ЄС, стикаються з проблемами. Правозахисники повідомляють про дедалі більшу кількість звернень від матерів, які не можуть залишитися з дитиною.

Як розповіла в інтерв’ю Deutsche Welle Лоранс Хевер з організації допомоги іммігрантам АСТІ, нині їхня організація переповнена зверненнями від негромадян ЄС, які не мають дозволу на перебування у Євросоюзі. Ці люди звертаються по допомогу, бо мають дитину із громадянином ЄС, але із ним не одружені. „Постійно з’являється усе більше і більше інтернаціональних пар, адже нині можна багато подорожувати, знайомитися в інтренеті. Тому і з’являються такі проблеми“ – зауважує Хеверс. Приміром, у таку ситуацію може потрапити українка, яка приїхала на заробітки в одну з країн ЄС і залишилася на нелегальному становищі. Якщо згодом вона народжує дитину від громадянина ЄС, але не виходить заміж, залишитися з дитиною на території спільноти їй вкрай складно.

Судова тяганина

До цього часу негромадяни ЄС, дитина яких має європейське громадянство, могли отримати дозвіл на перебування у Євросоюзі лише в результаті багаторічної судової тяганини, яка коштувала чималих грошей. Втім, на початку березня Євроспейський суд виніс вирок, відповідно до якого такий дозвіл має видаватися автоматично.

До суду позивалося колумбійське подружжя нелегалів, чиї діти мали бельгійське громадянство. Суд постановив, що цих людей неможна депортувати до Колумбії, бо їхні діти будуть теж змушені залишити територію Бельгії. «Європейська» дитина має право залишатися на території Європейського Союзу. І щоб це право надати, потрібно видати батькам дозвіл на проживання у ЄС. Інакше батьки будуть вислані, а з ними і дитина“ – розповідає Лоранс Хеверс.

Суперечливий аргумент

Втім, за словами правозахисниці, це лише перший крок на шляху розв’язання подібних проблем. Адже Європейський суд розглядав справу, де обоє батьків були негромадянами ЄС. У випадку ж інтернаціональних пар відповідні органи можуть використати рішення суду, щоб надати відмову. Оскільки головним аргументом суддів було саме право дитини залишатися у тій країні, громадянство якої вона має. Якщо ж один з батьків має громадянство ЄС, то малеча може залишитися із ним. Відповідно, його партнеру можна відмовити і навіть депортувати з ЄС, – непокоїться Лоранс Хеверс. Якщо ж такі побоювання справдяться, АСТІ радить знову звертатися до суду, повідомляє http://www.dw-world.de

Останній дзвоник можна відсвяткувати у тернопільському кінотеатрі „Сінема Сіті”

Пряма телефонна лінія