У Тернопільській загальноосвітній школі 1-3 ступенів № 29 презентували світлини на плакатах «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених»

Поділитися

Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда взяв участь у презентації ілюстрованої науково-популярної історії українського визвольного руху «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».

Учителі школи та представники Центру дослідження визвольного руху (м. Львів) провели екскурсію, розповіли про представлені на 22 плакатах безцінні історичні матеріали. Тут зафіксовано документи про джерела та створення УПА, діяльність вояків, їх побут та дозвілля, а також про роль українських жінок у визвольних змаганнях.

Звертаючись до старшокласників, очільник обласної ради привітав учнів із тим, що мають можливість вчитися у таких кваліфікованих педагогів, істинних громадян України, небайдужих до правдивої історії українського народу.

«Ми, українці, – нація із славною історією, ми маємо своїх героїв та дати своїх перемог, якими можемо пишатися. Наша воля полита кров’ю наших предків. Їх мужність та самовідданість мають слугувати усім нам взірцем служіння Україні. Тож ніякі зайди не мають права вказувати нам, які свята ми повинні відзначати, яких героїв вшановувати.

На жаль, нині фальшиві науковці вихолощують справжню історію України, цілими сторінками викидають дні наших славних перемог та подвигів, намагаються зібгати у забуття імена  наших героїв.

Переконаний, що їм це не вдасться. Ми маємо кому наслідувати в боротьбі за по-справжньому українську державу – це славні воїни Святослава Хороброго, відчайдушні козаки, повстанці Гонти та Залізняка, крутяни, самовіддані холодноярці, січове стрілецтво, вояки УПА та багато інших, що наближали до нас суверенну Україну.»

Необхідно зазначити, що 22 плакати «Українська Повстанська Армія, Історія нескорених» за сприяння голови обласної ради Олексія Кайди та міського голови Тернополя Сергія Надала отримала кожна школа Тернополя. За словами очільника обласної ради – на черзі школи області.

Відбудеться відкритий турнір Тернополя з пейнтболу «Кубок Шухевича» 2011. Командам-учасницям треба готувати по 500 гривень

Творча зустріч письменників переможців конкурсу “Коронація слова”