У ТОП-5 підприємств-забруднювачів довкілля Кременецький КП „Міськводгосп”

Поділитися

Київський завод «Радикал», Металургійний комбінат «Азовсталь» — серед лідерів в Україні по забрудненню довкілля. Про це свідчать результати незалежної екологічної оцінки підприємств, проведеної Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета», Результати якої були представлені  на прес-конференції в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ.

Як повідомила президент ГО «Жива планета»Світлана Берзіна, громадська організація протягом останнього року проводила разом з державними органами інспекції на промислових підприємствах України.

За результатами моніторингу, на першому місці серед підприємств-забруднювачів довкілля виявився ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана»в Калуші Івано-Франківської області. За словами С. Берзіної, мільйони кубометрів відходів калійного виробництва можуть прорвати дамбу й вилитися у Дністер. «Україна ризикує стати епіцентром міжнародного екологічного лиха. Переповнення сховища відходів, у водах якого майже вся таблиця Менделєєва, з важкими металами включно, може призвести до руйнування захисної греблі і потрапляння в довкілля близько 2 млн. кубометрів отруйних речовин», — зазначила вона.

На другому місці, за словами С. Берзіної, ВАТ «Кохавінска паперова фабрика». Вона повідомила, що на території селища Гніздичів Жидачівського району, де розташоване підприємство, знаходяться поля фільтрації.«Там здійснюються скиди виробничих стічних вод. В останні роки ці поля знаходяться в незадовільному стані. Підприємство неналежним чином здійснює експлуатацію, що призвело до переповнення виробничими стоками полів фільтрації. Сформована ситуація є критичною, оскільки така діяльність може призвести до забруднення річки Стрий і спричинити загибель водних живих ресурсів», — пояснила експерт.

Також до рейтингу підприємств-забруднювачів потрапив Металургійний комбінат «Азовсталь». За словами С. Берзіної, найбільше забруднення вносить скидання N9 підприємства, через який безпосередньо в море скидаються виробничі стічні води, які проходять очистку в шламонакопичувачі, розташованому в акваторії Азовського моря.

Крім цього, експерт відзначила незадовільну ситуацію на Комунальному підприємстві «Горводхоз», у місті Кременець Тернопільської області. «Місто забруднює річку Іква фекальними стоками. КП» Міськводгосп «, Яке спеціалізується на наданні населенню Кременця послуг з водовідведення та водопостачання, використовувало для скидання зворотних вод очисні споруди, що перебувають в незадовільному технічному стані, які не забезпечують очищення. Отже, неочищені стоки потрапляють у меліоративний канал, який впадає в річку Іква», — пояснила вона.

П‘ятим в рейтингу названо ВАТ «Радикал» у Києві. «Це підприємство — хімічний Чорнобиль номер два, причому в самій столиці. Цей величезний завод, починаючи з 1951 року, займався хімічним виробництвом. На його території в 2007 році було вилучено 120 тонн ртуті. Якщо пустити її на градусники, то вистачило б на дві штуки для кожного жителя Землі», — сказала вона.

«Ситуація на всіх цих об’єктах перебуває в такому стані, що, якщо зараз не вирішувати ці проблеми радикально, нас чекають справжні катастрофи», — підсумувала С. Берзіна.

Нагадаємо, що сьогодні були названі також і кращі підприємства в Україні за екологічними показниками діяльності, серед них: «Арселор Міттал Кривий Ріг», «Запоріжсталь», порт «Південний», повідомляє http://vkurse.ua

Куди течуть кременецькі фекалії?

У нiч з 15 червня на 16-те побачимо повне мiсячне затемнення!