Залишиться чи ні в Тернополі «Калиновий бескид» – мер пообіцяв особисто сказати 1 червня

Поділитися

Захисники тернопільського «Калинового бескиду» нарешті поспілкувалися з мером міста. Чергові збори мешканці вулиць Острозького та Коллонтая провели в понеділок, 23 травня. На відміну від попередніх разів, на зустріч прибув міський голова Сергій Надал.

Він запевнив людей, що вулиця Перля зазначена як проїзна в Генеральному плані міста. Ознайомившись із документами, які йому показали громадяни, мер знайшов невідповідності в листах-відповідях Державного інституту проектування міст «Діпромісто» до міської влади та протестуючих мешканців.

Сергій Надал, міський голова (звертаючись до людей): «Цей документ отримали вже 18 квітня – після того, коли ви почали заперечувати проти цього рішення, проти будівництва. До того часу в нас є документ того самого «Діпромісто», де говориться, що ця вулиця є житлова, і де, посилаючись на державні будівельні норми, пояснюється, що це – житлова вулиця, яка не передбачає лише проїзду вантажного і громадського пасажирського транспорту, а для решти транспорту це дозволено. Щоб ви розуміли: тобто є два документи від одного і того самого органу, де пишуть різні речі. В одному пишуть, що можна проїзд (будувати. – ІНТБ), а в в іншому, який ви зараз отримали, написано, що проїзд неможливий».

Вийшов до обуреної громади і представник компанії-забудовника супермаркету, через який, за словами людей, міська влада і хоче зробити проїзд на вулиці Перля.

Іван Тобілевич, представник компанії-забудовника (звертаючись до людей): «Нехай ми не розглядаємо цієї дороги – такою, якою вона є, такою і залишається. Відкривається маркет, люди хочуть попасти туди. Що вони роблять? Є добросовісні водії, є не дуже добросовісні, які просто «заб’ють» вам цю вулицю, і люди, які тут проживають, не виїдуть».

У свою чергу мер повідомив громадянам, що розглядає проблему з облаштуванням проїзду на вулиці Перля спеціально створена комісія. Альтернативні варіанти вирішення конфлікту її члени на чолі з міським головою запропонують уже в перший день літа.

Сергій Надал, міський голова (звертаючись до людей): «О 7-й годині вечора 1 червня ми з вами зустрінемося тут. Я прийду сюди. Прийдуть, можливо, члени комісії. Але чи прийдуть, чи не прийдуть, чи я сам буду говорити – не важливо. Я буду тут. І 1 червня ми з вами разом будемо приймати рішення. Сьогодні ми почули вашу категоричну незгоду, сьогодні ми почули вашу пропозицію зробити заїзд з вулиці Живова. Нам треба буде, Богдане Ярославовичу (Бойко. Звертається до нього. – ІНТБ), завтра обов’язково поспілкуватися з Державтоінспекцією – наскільки це буде відповідати вимогам Правил (дорожнього руху. – ІНТБ) і чи ми це зможемо зробити. І 1 червня (звертається до людей. – ІНТБ) ми приходимо до вас. І тут, 1-го червня, оголошуємо результати роботи комісії, і разом з вами приймаємо те рішення, яке має бути. Якщо ми не погодимо якогось компромісу, значить, то рішення просто відмінено».

Такий варіант виходу із ситуації влаштував і присутніх на зборах депутатів Тернопільської міської ради, які прийшли підтримати громадян. Тож чекати 1-го червня мешканці Острозького та Коллонтая будуть вже не самі.

Петро Гринчишин, депутат міськради («Фронт Змін») (звертаючись до людей): «Так, як ви рішите – а ваше голосування сьогодні підтвердило вашу позицію – так і буде діяти влада. У вас зараз є нагода скласти протокол цих зборів. Голова є присутній і бачив голосування, що воно не фальсифіковане і воно реальне. І голова разом зі своїми спеціалістами, думаю, розбереться в тій документації, яку приймав виконком. І прийме рішення, якого вимагає громада».

Тарас Юрик, депутат міськради («За Україну!») (звертаючись до людей): «Є позиція громади. А я думаю, що в даному випадку позиція громади повинна бути основною. І те, що ви тут є, означає, що вам небайдужа доля безпосередньо цього місця, яке тут є. Тому, я думаю, важливо перейти до якоїсь практичної сторони вирішення цього питання. Тобто якщо ви «проти», тоді, напевно, було б добре почути від Сергія Віталійовича якусь конкретну пропозицію. Вона, в принципі, може бути зараз сформована, а якщо ні – я розумію, що комісія працює до 1 червня. І є позиція «категорично проти». Тоді як воно повинно вирішуватись…»

Віталій Цимбалюк, депутат міськради («Партія регіонів») (звертаючись до людей): «Міський голова конкретно сказав: 1 червня вони будуть прислуховуватися до наших порад. Я вибачаюсь – я представляю громаду, так само, як і ви. Я – на вашій стороні».

Отож, яке рішення прийме влада міста щодо облаштування проїзду на вулиці Перля і чи відбудеться наступна зустріч міського голови з мешканцями, прилеглих до калинового бескиду будинків, – стане відомо вже 1 червня, повідомляє ІНТБ

Арсеній Яценюк: «Арешт Юлії Тимошенко означатиме офіційне оголошення політичної війни в країні»

До Василя Деревляного звернулися обмануті вкладники«Будівельника»