24-26 червня в Тернополі діяла Студентська республіка

Поділитися
 • Нова держава виникла в п’ятницю в парку «Топільче», втім, із певним запізненням: організатори півдня вирішували, де має відбуватися дійство — на Козацькому острові чи в приміщенні колишнього кінотеатру ім. Довженка (нині — ЦДМІ ім. Довженка). Ще однією «особливістю» цьогорічної республіки була масштабність: якщо раніше проект реалізовували на базі трьох-чотирьох вишів, то цього року їх було значно більше. Вже на перше засідання оргкомітету приїхали представники з Бучача, Зборова, Кременця, Бережан.
 • Ранок п’ятниці зустрів гостей та учасників Студентської республіки проливним дощем, котрий не вселяв надію на продуктивну працю і веселі забави. Врешті після довгих роздумів усі учасники зібралися на Козацькому острові у «Топільчі» розбивати намети й чекати урочистого відкриття. На останнє завітали реальні політики: міський голова Тернополя Сергій Надал та голова обласної ради Олексій Кайда, котрих не залишали в спокої внутрішньореспубліканські видання: офіційна «Без ГМО», опозиційна «REVOлюція» та «жовта» «Подільський злиДЕНЬ». За організацію роботи преси Студентської республіки взялася громадська організація «Тернопільський інститут медійних інновацій» (ТІМІ).
 • — Нововведення цієї Студентської республіки полягає в тому, що преса ділиться на три гілки: державну, опозиційну та «жовту», — розповів співзасновник «ТІМІ» Володимир Бобко. – Всі вони координували свою працю із керівником республіканського ЗМІ. Найголовніше те, що журналістам-першокурсникам ТНПУ ім. В. Гнатюка разом із ГО «ТІМІ» вдалося розробити чіткий план дій та налагодити працю.
 • Після внесення учасницями конкурсу «Перша леді» державної символіки, республіканського стягу та булави, прозвучав український славень. Потім своїми піснями тішила студентський народ співачка Надія Гураль.
 • До вечора всі намети вже розставили, а студенти знайомилися, грали в «Мафію», проводили турніри із «Що? Де? Коли?», армреслінгу та обговорювали свої дії щодо майбутньої політичної гри.
 • Другий день фестивалю знову розпочався зливою, тому організатори вирішили перенести кордони республіки в приміщення ЦДМІ ім. Довженка. На відсутність злагодженої роботи організаторів проекту нарікали і студреспубліканці, і внутрішня преса, котрій, попри обіцянки, так і не виділили принтера, столів та крісел для повноцінної роботи.
 • Втім, під вечір відчулося пожвавлення — на політичні дебати між кандидатами на посаду молодіжного мера Тернополя почали з’їжджатися політичні й громадські діячі. Їх разом із журналістами долучили до обговорення та оцінювання виступів кандидатів. Після того до міні-держави у державі під’їхав кортеж ретро-автомобілів й усі охочі змогли сфотографуватися в цих авто, біля них і навіть під ними.
 • Окрім традиційних фестивалів та конкурсів, у Студреспубліці цьогоріч було кілька нововведень. Зокрема, за словами організатора проекту в Тернополі Володимира Заверухи, родзинкою стало проведення програми на кшталт «Свободи слова» — «Свобода Славка Шухера», де віртуальні політики вели діалог і дискутували з реальними місцевими депутатами.
 • 26 червня, на День молоді, відбулися вибори молодіжного мера та церемонія нагородження його булавою (а також новими обов’язками та повноваженнями). Мером став 19-річний студент ТНТУ ім. І. Пулюя Роман Довгошия. Вирішальними при голосуванні стали голоси юних акул пера. Оприлюднення результатів голосування спеціально «відтягували», оскільки чекали виходу останнього тиражу республіканської преси, котру розбирали «на лету».
 • Як відомо, студентський мер Тернополя має нагоду стати радником міського голови або іншого високопосадовця міста. Тому на запитання журналістів, радником з яких питань і в якій сфері Роман Довгошия себе бачить, хлопець відповів, що його насамперед цікавить молодіжна громада і її діяльність.
 • Ще один казус цьогорічної Студреспубліки (крім дощу): передача булави новообраному молодіжному меру від «дорослого» мера Сергія Надала відбулася в кулуарах, за сценою, позаяк на відповідні урочистості не вистачило концертного часу.
 • Завершилося дійство на Театральному майдані, де пройшов концерт з нагоди Дня молоді за участю українського гурту «Скрябін».

Ірина ВИХРУЩ,

керівник республіканських ЗМІ,

Тарас КОПЧАК і Леся ГУМЕНЯК,

випускники ТЗОШ №26.

Липень почнеться дощами

У жовтні продадуть 25% “Тернопільобленерго”