У вівторок, 14 червня 2011 року, 1-го тижня після П’ятидесятниці, в день пам’яті святого Юстина Філософа, та святого преподобного Агапіта Печерського, на запрошення настоятеля – архимадрита Всеволода, та парафіян УАПЦ с.Зозулинці, Заліщицького благочиння, Блаженнійший Мефодій, митрополит Київський і всієї України, Першоієрарх Української Автокефальної Православної Церкви відвідав відроджену каплицю села, де відслужив Божественну літургію, та освятив воду у джерелі, на місці об’явлення Пресвятої Богородиці

Блаженнійшому митрополиту Мефодію співслужив Преосвященний єпископ Володимир, єпископ Житомирський і Поліський, а також кілька десятків священиків з усього благочиння, та спеціально запрошених гостей. Зокрема, Предстоятеля супроводжували Тернопільский обласний благочинний, благочинний Заліщицького району тернопільської єпархії, голова Місіонерського відділу Патріархії УАПЦ, та інші священнослужителі.

При в’їзді в село Блаженнійшого Владику Мефодія зустрічали діточки з хлібом-сіллю, із щирими вітаннями, та чудовими патріотичними декламаціями. У свою чергу, Предстоятель УАПЦ подякував усім за теплий прийом, і звернувся з коротким словом повчання. Владика закликав усіх присутніх триматись рідної української Церкви, незалежної від жодного іншого політичного центру. У всіх нас – українців, є лише одна-єдина рідна, прадідівська церква, духовне пристанище усіх синів дочок землі української. ЇЇ потрібно плекати, хоронити, і її триматися, незалежно від усіх життєвих обставин. Мудре і натхненне слово нашого духовного батька і наставника не залишило байдужим жодного, хто чув цю проповідь. повідомляє офіційний сайт УАПЦ

Кількість людей, щоб прибули того дня помолитись зі своїм Предстоятелем була просто вражаючою. Тож, богослужіння для вірян відправлялось під відкритим небом, а невелике приміщення храму-каплиці священнослужителі використовували як увесь святий Вівтар.

Після прочитаного Євангелія, до людей звернувся намісник Свято-Троїцького монастиря УАПЦ, та місцевої православної громади – архімандрит Всеволод. Отець привітав усіх присутніх із знаменною подією – ще одним кроком у відродженні нового паломницького центру нашої Церкви, та подякував усім гостям, а особливо Блаженнійшому Владиці-митрополиту Мефодію, та Преосвященному єпископу Володимиру за візит, та непередану радість спільних молитов. Невелике село, що розташоване на самому перетині Галичини, Поділля, та Буковини, напевне й , не пам’ятає у своїй історії візиту таких шанованих гостей.

По закінченню Божественної літургії, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, спільно з духовенством помолився, та освятив воду в джерелі, яке уже багато десятиліть вважають цілющим та чудотворним. За переданням на тому місці об’явилась сама Пречиста Богоматір, та любляче благословила усіх жителів села. І дійсно, багато років пройшло з того часу, однак, люди й досі зберігають в серцях гарячу віру до Христа-Спасителя, і переносять цю віру, як безцінний спадок своїм нащадкам.

Після богослужіння Предстоятель окроплював освяченою водою усіх присутніх, а також, благословляв богомольців, що не оминули скористатись такою унікальною нагодою – отримати Архипастирське благословення від Першоієрарха нашої святої Церкви, та попросити для себе, і своїх діточок святих молитов.

Закінчились святкування, традиційною уже, світлиною на згадку про богослужіння, та братською трапезою. Повертаючись додому, Блаженнійший митрополит Мефодій та Преосвященний єпископ Володимир відвідали Свято-Троїцький монастир УАПЦ, і ознайомились зі станом відбудови обителі. Як планується, уже незабаром вона зможе прийняти до себе на постійний побут кілька ченців, що прагнуть у свій, особливий спосіб, послужити нашій Церкві, та народу Божому.

Прес-служба Предстоятеля УАПЦ // Uaoc.net

Напишіть відгук