Релігійні організації втратили право набувати в довгострокову оренду без конкурсу майно державної та комунальної власності

Поділитися

Набув чинності Закон, розроблений Урядом, згідно з яким релігійні та інші організації втратили право набувати в довгострокову оренду майно державної та комунальної власності без проходження конкурсних процедур, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо орендних відносин» № 3269-VI був ухвалений парламентом 21 квітня 2011 року. Його автором виступив Кабінет Міністрів України.

На підтримку урядової ініціативи проголосували 229 парламентарів з 226 необхідних для ухвалення рішення. З них: від фракції Партії регіонів – 169 голосів, від Народної партії – 20, від групи «Реформи заради майбутнього» – 19 та від Блоку НУНС – 19.

Фракції «БЮТ-Батьківщина» та КПУ не дали жодного голосу на підтримку цього Закону, повідомляє http://risu.org.ua

Суть запроваджених змін полягає у повному скасуванні права набувати в довгострокову оренду майно державної та комунальної власності без проходження конкурсних процедур. Це стосується усіх суб’єктів, які раніше мали пільгові умови оренди, включаючи релігійні організації.

Крім цього, до тексту Закону було внесено низку процедурних вимог, які мають передувати рішенню про оголошення конкурсу на оренду державного та комунального майна. Зокрема в усіх випадках оренди нерухомого майна вимагається попереднє погодження умов договору з органом, уповноваженим управляти відповідним майном.

При цьому орендодавець у певних випадках має право відмовити в укладенні договору оренди на користь бюджетної установи.

Єдиною особливістю для релігійних організацій стала можливість на короткий строк без конкурсних процедур орендувати державне та комунальне майно, яке використовується для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній. Однак цей  строк не може бути більшим п’яти днів, а орендар позбавлений права на продовження строку дії такого договору.

Нагадаємо, що з липня 2010 року Кабінет Міністрів України майже вдвічі збільшив ставку оренди державного і комунального майна для релігійних та інших неприбуткових організацій. Можна передбачити, що вимога для релігійних організацій проходити конкурсні процедури збільшить фактичний розмір орендної плати для них до комерційного рівня.

Таким чином, Уряд Миколи Азарова скасував усі пільги для релігійних організацій відносно довгострокової оренди державного і комунального майна, які існували з 2009 року у вигляді зниженої ставки орендної плати та спрощеної процедури взяття нерухомого майна в оренду для проведення богослужінь, релігійних обрядів і церемоній.

Примітно, що зазначений Закон парламент ухвалив у день зустрічі Президента України з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. І через місяць, 20 травня, Віктор Янукович підписав зазначений Закон.

Під час зустрічі з главами конфесій Президент Янукович заявив, що державна політика у сфері релігії “спрямована на створення сприятливих умов для діяльності релігійних організацій”. Окрім того, за словами Глави держави, потребують розв’язання питання, пов’язані з тарифами на електроенергію та комунальні послуги.

За п’ять років в Україні закрили понад тисячу шкіл. На Тернопільщині закрили 5 шкіл

Прокурор Тернополя Сергій Банах розповів людям правду про перспективи Щепановського