В Україні почався суд над Тимошенко

Поділитися

Печерський суд Києва у п’ятницю, 24 червня, почав попередній розгляд справи проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Її прихильники вимагають відкритого суду й проводять акцію протесту.

Справа Тимошенко порушена генпрокуратурою за звинуваченням в перевищенні нею посадових повноважень і невірному укладенні угоди на постачання газу з Росії 2009 року. Раніше генпрокуратура порушувала проти Тимошенко кримінальні справи щодо нецільового використання коштів в межах Кіотського протоколу, а також у справі про закупівлю авто для карет швидкої допомоги. Генпрокурор Віктор Пшонка звинуватив Тимошенко у “затягуванні процесу ознайомлення з матеріалами кримінальної справи”, а генпрокуратура відмовила екс-прем’єрці у візиті до Страсбурга та Брюсселя і робочих поїздках до Чернігівської та Миколаївської областей.

Сама Тимошенко вважає звинувачення проти неї абсурдними та переконана, що її вирок “вже давно підписаний і вичитаний в адміністрації президента”, волю якої має виконати суд. Депутат від БЮТ Сергій Пашинський не виключив, що Тимошенко буде заарештована за вироком суду вже у серпні, коли більшість українців буде у відпустках, а імовірність вуличних протестів буде низькою.

Натомість, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник назвав такі прогнози “нікчемними”. Він заявив, що в суду, на відміну від слідчого, немає жодного плану ведення процесу з огляду на можливі виникнення нових обставин та поворотів справи.

Експерт: Тимошенко засудять

Директор Інституту демократій Сергій Таран сказав Deutsche Welle, що за його очікуваннями суд має бути дуже скорим і завершитися засудженням Тимошенко, аби запобігти її участі у парламентській виборчій кампанії 2012 року: “Прокуратура чітко виконує задачу, яка перед нею стоїть: зробити в стислий термін засудження Юлії Тимошенко. Це їхня задача”.

На газових переговорах з російським колегою Путіним, 2009Напередодні початку суду опозиція закликала президента Януковича забезпечити велике приміщення та пряму трансляцію судового засідання на Першому національному телеканалі. Сам Янукович у Страсбурзі запевнив західну громадськість, що суд у справі Тимошенко буде публічним та відкритим. За відкритий судовий процес напередодні суду виступила й генпрокуратура, але опозиція заявила, що не отримала відповіді на свої вимоги.

Підтримка з Брюсселя

Прихильники Тимошенко проводядть мітинг перед Печерським райсудом Києва на Хрещатику. Представники партії “Батьківщина” скаржаться, що обласні перевізники під тиском влади відмовляються надавати транспорт для прибуття в Київ їхніх активістів. Виконавчий орган Європейської народної партії в четвер, 23 червня, заявив про “системне посягання на верховенство права за допомогою політично мотивованих переслідувань колишніх членів уряду, в першу чергу, лідера опозиції, колишнього прем’єра Юлії Тимошенко”. В декларації ЄНП міститься попередження про можливе негативне відбиття цього на євроінтеграції України. У відповідь, директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин сказав що йому хотілося б, аби ЄНП “не зводила себе до клубу співчуваючих Тимошенко” а допомагала Україні в інтеграції до ЄС, повідомляє http://www.dw-world.de

Тернопільські заробітчани в шоці! Якщо пенсіонер виїжджає на постійне місце проживання за кордон, його позбавляють пенсії!!!

Велосипедисти Тернополя проведуть акцію