Журнал “Корреспондент” за допомогою нового рейтингу сотні найбагатших українців показує, “хто у домі господар, і на чиїй вулиці свято”.

Поділитися

Першість серед українських багатіїв, як і у попередні роки, отримав Ринат Ахметов.

“Корреспондент” оцінив його активи у 2011 році у 25.6 мільярдів доларів, тоді як рік тому вони становили 17.8 мільярдів доларів.

Якщо Ахметов вирішить продати всі свої активи і отримані кошти витрачати зі швидкістю в 1 мільйон доларів на день, останній долар він витратить у 2081 році у віці 115 років

“Корреспондент”

За це мільярдер отримав від журналу оцінку “Вічно перший”.

“Якщо Ахметов вирішить продати всі свої активи і отримані кошти витрачати зі швидкістю в 1 мільйон доларів на день, останній долар він витратить у 2081 році у віці 115 років”, – пише “Корреспондент”.

Чутки про багатство Ахметова дуже перебільшені?

Водночас, як повідомляла у травні цього року прес-служба депутата від Партії регіонів Рината Ахметова, за 2010 рік парламентар отримав лише 34 мільйони 229 тисяч гривень доходу.

Із них 30.8 мільйонів складають доходи від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, 1.37 мільйонів – відсотки за банківськими вкладами, а ще 1.85 мільйонів гривень – матеріальна допомога та подарунки.

akhmetov_yanukpvichЗа рік президентства Януковича Ахметов заробив лише 34 млн гривень?

Водночас всю свою депутатську зарплату пан Ахметов спрямував на благодійництво.

“Всі виплати Верховної Ради за 2010 рік, як і у всі попередні роки, Ахметов передав на добродійні цілі”, – повідомила прес-служба депутата.

Коментуючи повідомлення про багатомільярдні статки Рината Ахметова, його речниця Олена Довженко також наголосила, що підрахунки вартості фінансово-промислового холдингу СКМ, 100% акцій якого належать пану Ахметову, не співпадають із його власними доходами:

“Прибуток СКМ не стає доходом Ахметова. Тому він не може відображатися і не відображається у декларації про доходи Ахметова як фізичної особи”.

Відтак, як пише газета “Дело”, за декларацією, Ринат Ахметов є удвічі біднішим, за, наприклад, свого колегу-депутата від НУНС Олександра Третьякова, який за минулий рік отримав дохід у 64.4 мільйони гривень.

Два “кити” української економіки

akhmetov_firtashЯкщо Ахметов – найбагатший, то Фірташ – найспритніший

Другим і третім місцями у рейтингу помінялися партнери по групі “Приват” Геннадій Боголюбов, статки якого, за підрахунками “Корреспондента”, складають 6.6 мільярдів доларів, та Ігор Коломойський із капіталом у 6.2 мільярди доларів.

Як відзначає “Корреспондент”, “практично половина всього капіталу Золотої сотні належить двом фінансово-промисловим групам – СКМ і Приват”.

Фірташу позаздрив би і Цукерберг

Утім, найспритнішим українським мільярдером виявився 7 номер рейтингу Дмитро Фірташ, бізнес-імперія якого за рік зросла на 540%. Нині його активи оцінені у 2.2 мільярди гривень.

“Темпи росту статків американця Марка Цукерберга вважають безпрецедентними у всьому світі. Його дітище Facebook, яке стрімко розвивається, додало у вазі 237% лише за попередній рік. Але і Цукерберг позаздрив би швидкості, із якою зростає тепер бізнес українського підприємця Дмитра Фірташа”, – пише “Корреспондент”.

І Цукерберг позаздрив би швидкості, із якою зростає тепер бізнес українського підприємця Дмитра Фірташа

“Корреспондент”

Особливості національного капіталізму

Серед головних висновків цьогорічного рейтингу “Корреспондента” є те, що Партія регіонів, яку очолює нинішній президент України Віктор Янукович, має тотальну майнову перевагу над усіма іншими політичними силами в Україні, адже кожен четвертий учасник Топ-100 є регіоналом.

“Ніколи ще жодна політична сила в Україні не була настільки багатшою за інші”, – пише “Корреспондент”.

Як пише часопис, частково це можна пояснити переходом кількох мільярдерів із стану опозиції до провладної партії.

Загалом, вартість активів членів Партії регіонів у 10 разів перевищує вартість активів прибічників БЮТ (32 мільярди проти 3.2 мільярдів доларів).

ukraine_povertyПересічному українцю треба прожити 7.6 млн років, аби заробити стільки, скільки зараз має Ахметов

При цьому “останнім мільярдером опозиції” “Корреспондент” називає Костянтина Жеваго – п’ятий номер рейтингу зі статками у 3.2 мільярдів доларів.

“Мова цифр є красномовною. Вона без зайвих емоцій показує, хто у домі господар, і на чиїй вулиці свято”, – пише “Корреспондент”.

Ще однією тенденцією, яку доводить цьогорічний рейтинг українських багатіїв “Корреспондента” є зміцнення українського аграрного сектору.

Зі 100 найбагатших українців 42 інвестують у сільське господарство та харчову промисловість.

Загалом часопис доходить висновку, що концентрація капіталу в Україні перевищує показники сусідньої багатої на газ і нафту Росії, відомої своїми мільярдерами, – сукупні активи 100 найзаможніших українців складають 61% річного ВВП країни, тоді як сотня найбагатших росіян володіє лише третиною російського ВВП.

Середня зарплата в Україні – 280 доларів. Це означає, що людині із таким доходом треба пропрацювати понад 13 тисяч років, аби потрапити до Золотої сотні

“Корреспондент”

“Середня зарплата в Україні – 280 доларів. Це означає, що людині із таким доходом треба пропрацювати понад 13 тисяч років, аби потрапити до Золотої сотні. А для того, аби очолити рейтинг, їй довелося б терпіти 7.6 мільйонів років, тоді як ще два роки тому було б достатньо і 3.5 мільйонів років”, – підсумовує “Корреспондент”.

У Хмельницькому відбувся перший фестиваль короткометражних фільмів «Кілька хвилин». Перемогли – тернополяни

Квест полонить серця молоді задля благого діла