111

Уже визначено остаточну дату святкування поважного ювілею міста – це буде друге жовтня.  Як проходить підготовка до 800-річчя Збаража, ми поцікавилися у голови районної державної адміністрації Автанділа Мамієвича Мдінарадзе.

–         Автанділе Мамієвичу, чи буде святкування ювілею Збаража таким масштабним як планувалося ? Чи вносяться якісь зміни, корективи?

– Усе те, що планувалося попередньо, залишається в силі.  Більше того, є чітке бачення того, як має пройти святкування 800-річчя Збаража. Воно має бути помпезне. Ми маємо прозвучати на всю Україну. Про сценарій свята зараз говорити зарано але можу запевнити, що буде багато сюрпризів. Скажу тільки, що святкові заходи відбуватимуться на кількох майданчиках –  у Збаразькому замку,  на відбудованому стадіоні, на майдані Івана Франка та, можливо, біля міської ради.

Я запевняю, що Збараж відзначить ювілей на дуже високому рівні. В області уже є досвід проведення таких масштабних заходів. Це ми не давно побачили на лемківському фестивалі в Монастириськах, на святі, яке відбулося у Чагарях на Гусятинщині. Є люди, які добре знають як це робиться. Є певні напрацювання, а також ексклюзивні задуми. Я не хочу нікого переконувати в тому, що саме так усе й буде. Незабаром збаражани самі переконаються у цьому. Моя відповідь скептикам – побачимо. Впевнений збаражанами не буде соромно за своє місто.

–        Розкажіть, будь ласка, про ті роботи, які зараз  ведуться у центральній частині міста, стадіоні,  на дорогах райцентру  щодо підготовки  до 800- річчя.

– В першу чергу хочу наголосити, що святкуванням 800- річчя  життя у Збаражі не закінчується. І ті роботи, які розпочато сьогодні  на кількох об’єктах будуть продовжуватися. Я не розумію, чому нас критикують, зокрема, за стадіон. Роботи ведуться кожного дня. Зараз завершено земляні роботи і приступаємо до будівельно-монтажних. Тому безапеляційно заявляти, що нічого не робиться щонайменше некоректно і нечесно. Ніхто не обіцяв до 800- річчя Збаража завершити реконструкцію майдану Франка. І ми не відмовляємося від ідеї викласти площу мармуровою бруківкою . Для цього потрібен час, кошти і фахова бригада людей, які будуть цим займатися. Хочу зазначити, ми розраховували, що з допомогою громадської організації «Збаражчині – 800» ми зможемо акумулювати приблизно 500 тисяч гривень додаткових коштів. Але, на жаль, жодної копійки від бізнесових структур поки що не надійшло. А за підрахунками тільки на частину майдану перед адмінбудинком РДА потрібно 4,5 мільйонів гривень. На разі є 300 тисяч гривень державних коштів, за які розпочато реконструкцію  площі. Щодо стадіону, то тут усе робиться методом народної будови.  Нам допомагають матеріалами, транспортом, людьми, особливо керівники аграрних господарств. Разом з тим, проводяться роботи щодо відновлення ФОКу на центральному стадіоні. До зими мають бути завершені зовнішні роботи і почато внутрішнє облаштування цього спортивного об’єкта. Я обіцяю, що наступного року міжнародний борцівський турнір проходитиме у новому, сучасному залі, найкращому в області.

Є й проблемні питання. Зокрема, це відновлення фасадів і виведення з аварійності будинків у центрі міста. Деякі мешканці уже готові приступити до роботи, а є й такі, які категорично відмовляються це робити. Хоча при купівлі цих приміщень власники зобов’язувалися вивести їх з аварійного стану. Сподіваюся ми знайдемо з ними спільну мову. Фасади шкіл почнуть робити уже найближчим часом. Кошти для цього  є і тут проблем не має. До 800-річчя Збаража  усе, що стосується шкіл буде зроблено.

У місті ремонтуємо сім доріг. Крім того, є домовленість з начальником облавтодору паном Гнатівим про те, що після святкування Дня Незалежності України роботи з ремонту дорожного покриття будуть проводитися активніше. Також голова облдержадміністрації Валентин Хоптян пообіцяв до підготовки ювілею Збаража задіяти усі сили обласних структур.

Чи приїде на святкування ювілею старовинного міста Збаража Глава Уряду Микола Азаров?

-Так. Попередньо Прем’єр-міністр Микола Янович Азаров дав згоду  і ми чекаємо, що він приїде на святкування ювілею міста. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Хоптян після зустрічі з Прем’єром.  Крім того, буде багато поважних людей – представників влади, бізнесу. Для нас 800-річчя – це стимул показати місто якнайкраще. Ми маємо зробити усе, щоб довести його інвестиційну привабливість, перспективи туристичного бізнесу.

–      Дякую за розмову.

Розмовляла Світлана Боднар

Народне слово

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.