111

Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VI передбачено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування єземельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Від сплати податку звільняються:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки для вищезгаданих категорій фізичних осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах таких граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Від сплати земельного податку на період дії фіксованого сільськогосподарського податку звільняються також власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

Таким чином, пільговим категоріям громадян, які зазначені вище, земельний податок нараховується тільки за площу земельної ділянки, яка перевищує встановлені межі граничних норм.

Крім цього, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть частково звільнити від сплати земельного податку на певний строк чи зменшити суму такого податку лише за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.

 

За матеріалами відділу оподаткування фізичних осіб

ДПА в Тернопільській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.