Органами прокуратури області вжито заходи щодо відшкодування державі та громадянам майже 36 млн. грн.

Поділитися

У поточному році органами прокуратури Тернопільської області спрямовано до тернопільських судів позови в інтересах громадян та держави на суму понад 40 млн. грн.., за результатами розгляду яких із відповідачів судами стягнуто та добровільно ними відшкодовано майже 36 млн. грн..

Пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури області було й залишається стягнення заборгованості з виплат заробітної плати. Захищаючи таким чином права громадян на матеріальне забезпечення за свою працю, прокурори домоглися стягнення із роботодавців через суди 1 млн. 329 тис. грн.

Поряд з цим прокурорами вживаються заходи представницького характеру щодо повернення майна до державної та комунальної форми власності.

Зокрема, Господарським судом Тернопільської області задоволено позов прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі ТНТУ ім. І.Пулюя до Тернопільської міської ради. Рішенням суду, яке вступило в законну силу, визнано право власності держави (в особі Міністерства освіти і науки України) на два навчальних корпуси вузу, балансова вартість одного з яких становить 1 млн. 310 тис. грн., а іншого – 183 тис. грн..

Загалом органами прокуратури області на вказаному напрямку пред’явлено позовні вимоги до відповідачів на 19 млн. грн., із них судами задоволено – на 18 млн. грн..

Не залишаються осторонь прокурори і питань додержання законодавства щодо поповнення державного та місцевих бюджетів. Відтак позовів зазначеної категорії заявлено на суму 3 млн. грн., з яких судами задоволено – на 2 млн. 652 тис. грн..

Органами прокуратури області також вживалися заходи щодо відшкодування шкоди, заподіяної державі злочинами.

Так, прокурором одного із районів пред’явлено позов до відповідача про стягнення 194 тис. 781 грн. збитків.

Встановлено, що впродовж березня-червня 2010 року інспектор з адмінпрактики відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території району отримав від відділу державної виконавчої служби райуправління юстиції 423 постанови про адміністративні правопорушення, по яких було відмовлено у відкритті виконавчих проваджень у зв’язку з невідповідністю їх чинному законодавству. Інспектор не вжив заходів щодо оскарження постанов державних виконавців про відмову у відкритті виконавчих проваджень, не привів їх у відповідність до вимог законодавства та повторно не направив їх до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання. Як наслідок, державним та місцевим бюджетами недоотримано доходів на загальну суму 194 тис. 781 грн.

Також органами прокуратури області постійна увага приділяється й захисту інтересів держави у банківській сфері. Сума, на яку задоволено позови прокурорів  щодо стягнення кредитного боргу, склала 4,5 млн. грн.. Поряд з цим прокурорами вжито заходи щодо захисту інтересів держави у паливно-енергетичному комплексі. У результаті судами задоволено позови прокурорів, заявлені на вказаному напрямку, на суму 782 тис. грн..

Окрім цього, із метою запобігання втратам державних коштів прокурори активно застосовують й таку дієву форму представництва, як вступ у справи, порушені за позовами інших осіб. Як результат, від початку року на вказаному напрямку здійснено вступ у справи, згідно з якими сума за рішеннями, постановленими на користь держави, становить 12 млн. 379 тис. грн..

Разом з тим на сьогодні міськрайпрокурорами пред’явлено позови щодо стягнення на користь фондів соціальної спрямованості 2 млн. 100 тис. грн.. Адже, як відомо, своєчасне й повне надходження коштів до даних фондів має забезпечувати фінансування заходів, пов’язаних із реалізацією гарантованих Конституцією України прав незахищених верств населення на соціальний захист.

Прес-служба прокуратури області

Подвійне громадянство стане технологією зняття з виборів неугодних кандидатів, – експерт

Тернопільська Крайова Організація Народного Руху України висловлює протест щодо невиправданого арешту лідера опозиційної партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко