Суд розглянув кримінальні справи, порушені стосовно посадовців, які допустили службову недбалість при використані коштів, виділених для подолання наслідків стихії у 2008 році

Поділитися

Бучацький районний суд розглянув кримінальну справу про обвинувачення директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю (ТзОВ) та голови однієї із сільських рад за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України.

Слідством встановлено, що через службову недбалість, яку допустили директор ТзОВ та голова однієї із сільських рад Бучацького району, державним інтересам заподіяно матеріальних збитків на суму понад 46 тис. грн. Зокрема з’ясовано, що на капітальний ремонт доріг села, постраждалих внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, з державного бюджету було виділено 259 тис. 999 грн. На виконання капремонту сільських доріг голова сільради уклав договір з  ТзОВ.

Відповідний обсяг робіт підприємство виконало. Однак керівник ТзОВ, завіряючи акт виконаних робіт печаткою підприємства, не перевірив достовірність та правильність даних, відображених у ньому. У подальшому він передав даний документ у сільську раду. Сільський голова також, допустивши службову недбалість, підписав вищезазначений акт без належної перевірки і на його підставі було проведено розрахунок із ТзОВ на суму понад 257 тис. грн. Проте, ревізією КРУ в Тернопільській області встановлено завищення вартості виконаних робіт по капітальному ремонту доріг села на суму понад 46 тис. грн.

Бучацький районний суд своїм рішенням звільнив обох підсудних від кримінальної відповідальності, закривши кримінальну справу згідно з Законом України «Про амністію».

Аналогічне рішення районним судом винесено й стосовно ще одного сільського голови Бучацького району. Останній сів на лаву підсудних за зловживання своїм службовим становищем та службове підроблення, оскільки  розпорядився провести роботи по капітальному ремонту доріг, пошкоджених внаслідок проливних дощів, більшої протяжності, ніж визначено актом обстежень. У результаті державним інтересам спричинено матеріальних збитків на суму понад 41 тис. грн..

 

 

Прес-служба прокуратури області

В Україні впроваджується білоруський варіант

Заборона суду на проведення акцій спровокує сутички із правоохоронцями