Міліціонери спільно з журналістами провели рейд у пошуках неповнолітніх, які вживають алкоголь у громадських місцях

Поділитися

Тернопільські міліціонери у вихідні шукали на вулицях та у громадських місцях обласного центру неповнолітніх, які вживали спиртне, палили цигарки. Правоохоронці також перевіряли, чи торгові заклади продають неповнолітнім алкогольну і тютюнову продукцію. У рейд цього вечора вирушили й кореспонденти обласної газети “20 хвилин”.
“Найбільше виявляємо неповнолітніх, які курять чи розпивають алкогольні напої, після 23-ї години, – розповідає дорогою виконуючий обов’язки начальника обласного підрозділу кримінальної міліції у справах дітей Михайло Гайда. – Окрім того, навіть перебування дітей у громадських місцях після 23-ї години – порушення”. Галина Чернега з міського відділу міліції зауважує, що “днями затримала юнака за вживання алкоголю. У його мами якраз був день народження – ось такий подарунок у вигляді штрафу їй зробив хлопчина”. Міліціонери пояснюють, що за 14-16 річних відповідальність несуть батьки. Суд їм може призначити штраф від 51 до 119 гривень. Якщо ж неповнолітньому більше 16 – відповідальність несе сам у розмірі 17-51 грн. Якщо ж дитині немає 14, то згідно із законом відбувається лише попередження та роз’яснювальна робота. В усіх цих випадках йде обмін інформацією з навчальними закладами. У повторних випадках – відповідальність більша.
У центрі міста учасники рейдової бригади перевірили, чи бува торгові заклади не продають дітям алкоголь та сигарети. Потім – обхід декількох центральних барів. Завітали в забігайлівки і біля залізничного, і біля автобусного вокзалів – всюди пусто. “Це теж показник, робота дає позитивні результати”, – зауважують правоохоронці. Проте, окрім роботи, така ситуація й тому, що підприємці – власники магазинів, барів – бояться чималих штрафів і навіть втрати ліцензії. Але такі факти все одно є. “За подібні дії підприємцю загрожує штраф до 1700 гривень, – розповідають правоохоронці. – Окрім того, заклад може втратити ліцензію на продаж алкоголю та тютюну, а податкові органи можуть накласти штраф 6800 грн”. Таких закладів у Тернополі від початку року правоохоронці виявили майже два десятки.
Учасники рейдової бригади оглянули території декількох навчальних закладів на Східному масиві. Побували саме біля тих шкіл та училищ, де, за інформацією міліціонерів, люблять “відпочивати” дітлахи. В одному такому закутку троє молодих людей та пляшка горілки між ними. Одному учаснику “застілля” лише 15 років. Його правоохоронці забирають у міськвідділ міліції. По дорозі інформують родичів хлопця, аби також їхали у відділок для складання адмінпротоколу.
“Що ж ти собі думаєш? – перше, що сказала мати хлопця, коли ввійшла в приміщення кримінальної міліції у справах дітей. Від жінки дуже пахло краплями від серця. – Зараз ми вийдемо і поговоримо”…
Загалом від початку року правоохоронці міста Тернополя склали 160 протоколів за вживання алкоголю особами 16-18 років і 36 – за розпивання та куріння на осіб 14-16 років.

Міліціонери затримали двох вбивць

Mozilla випустила Firefox 7