У падінні рейтингу Януковича зацікавлене його оточення

Поділитися

Групи впливу у президентському оточенні не зацікавлені у сильному главі держави і свідомо працюють на пониження його рейтингу. Про це заявив політтехнолог, член Експертної ради Інститут соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра.
Експерт звертає увагу на нелогічні з точки зору політичної доцільності дії владної команди, які призводять до катастрофічного падіння рівня підтримки Віктора Януковича. Зокрема, йдеться про невмотивовані кримінальні переслідування опозиціонерів та громадських діячів, судові заборони на проведення мирних акцій, робота на загострення відносин із Росією та Заходом.
«Жодній потужній групі впливу в оточенні Януковича не потрібен сильний президент, який зможе самостійно приймати рішення. Адже тоді він просто сформує власну команду. А це не на руку ані Сергію Льовочкіну, ані Андрію Клюєву, ані Ринату Ахметову та іншим. Тому усі вони намагаються тримати Януковича у залежності, борючись між собою за вплив на слабкого президента», – зазначив Макітра.
Свого часу Леоніду Кучмі вдалося вийти з-під впливу оточення і він здобув перемогу на других для себе президентських виборах, проте згодом погруз у власних інтригах та інтригах свого оточення, нагадав експерт.
«Янукович, в свою чергу, зараз йде по сценарію Ющенка, яким увесь президентський термін маніпулювали різні групи впливу. Як і попередник, діючий глава держави приділяє багато уваги забезпеченню власного комфорту, а не побудові ефективної моделі управління державою. Якщо
ситуація не зміниться, то результат очевидний», – резюмував Макітра.

Тернопільські ріелтори встановлять правила гри на ринку нерухомості України

Як у Козові вчать дітей обирати професії