111

У неділю 2 жовтня вчителі будуть святкувати своє свято – День вчителя. Сьогодні і в Донецьку,  і у Львові,  і в Тернополі до шкіл прийдуть учні з букетами для своїх вчителів.

Але, на жаль, сміх і квіти сьогодні будуть не у всіх класах…. Сьогодні до  188 шкіл принесуть поминальні вінки замість святкових букетів. 188 – стільки шкіл “померло” за останні 19 місяців в Україні. Саме стільки перебуває на посаді міністр освіти Табачник.  188 шкіл сьогодні по всій Україні не почують дзвінкого дитячого сміху, дзвоника, який скликає всіх на урок,  і  голосу улюбленої вчительки, яка зараз  поневіряється по центрах безробіття.

Табачник сьогодні гучно відсвяткує. В київському театрі Івана Франка. З оркестром. Буде багато слів: про любов до України, її мови та історії, вчителів, освіти. Будуть і квіти, крім лілей звісно. Табачник буде вітати угодних педагогів, угодні педагоги будуть вітати Табачника.

Але ці вітання не будуть щирі.  Насправді, щиро Табачника уже  “привітали” букетом лілей. Тиждень тому студентка першокурсниця із Києво-Могилянської академії.

І це було дійсно щире вітання. Вітання і від 188 закритих шкіл, і від тисячі безробітних педагогів, і від випускників, які через повернення корупції не змогли вступити до ВУЗів.

Також це було привітання від  української історії, яку Табачник намагається переписати на догоду Кремлю; від української мови, години викладання  якої скорочуються.

От такий День вчителя виходить на двадцятій річниці незалежності України: із добрими самовідданими вчителями й Табачником. Як у казці – Красуня і чудовисько. Тільки, на жаль,  в справжньому житті чудовисько ніколи, ніколи не стає добрим принцом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.