Іноземних студентів вчили лікувати духовно. На Міжнародній християнській медичній конференції, що відбулась у Тернопільському медуніверситеті, провели заняття з різних лікувальних напрямків.

Іван Мудрий, співорганізатор медичної конференції: «Програма складається з лекцій та семінарів. Близько 13 різних напрямків будуть вивчатися в даній конференції».

Оксана Пінкевич, асистент кафедри фармакології з клінічної фармакології ТДМУ ім. І. Горбачевського: «Теми є навіть суто практичні. Зокрема – як застосовувати отоскоп і як діагностувати вушні інфекції у дітей. Також, можливо, щось із галузі психології та психіатрії – діагностика аутизму і сучасний підхід до лікування. Є також більш морально-етичні теми. Тобто завдання лікаря сьогодення – як встояти під тиском, як протистояти стресові».

Це не перша конференція, проведена християнськими організаціями в Україні. Професійні тренінги різних напрямків уже відбулися в Одесі, Херсоні, Харкові, Києві.

Ростислав Семіков, координатор Альянсу християн-професіоналів: «Починали з медиків, потім долучилися юристи, журналісти, педагоги, підприємці, освітяни. Маємо наразі Асоціацію християн-художників, християн-психологів, і зараз формується християн-бухгалтерів. Ми хочемо створити нові правила гри у професійному сегменті, які засновані на вченні Ісуса Христа, високому професіоналізмі та вченні Ісуса Христа, християнській етиці».

На конференцію завітали медики та викладачі з Англії, США, Канади, Нідерландів, Сербії, Росії та інших країн, – повідомили організатори. Ділячись власним досвідом, наставники заохочували працювати на внутрішніх переконаннях.

Джон Гітер, представник Партнерства міжнародної медичної освіти: Переклад: «Ми працюємо в Африці та Азії, де інколи на кілька тисяч людей узагалі немає жодного лікаря. І ми намагаємося дати їм хоч якесь базове навчання, щоб вони могли підтримувати функціонування суспільства в певному регіоні. І працюючи в таких віддалених, забутих Богом місцях, людям потрібен внутрішній стержень, внутрішні переконання, щоби підтримувати цю роботу і це служіння».

Сплативши символічні 100 гривень, студенти могли обрати собі тему лекції та поспілкуватися з кваліфікованими лікарями, – кажуть організатори конференції. Зібрані гроші витратили на прийом іноземних делегатів і супровідне забезпечення семінарів.

Христина Сурмачевська, студентка 4 курсу ТДМУ ім. І. Горбачевського (м. Івано-Франківськ): «Я – майбутній педіатр. І я бачила, що там є теми, наприклад – отит у дітей. Також мене цікавить неврологія. Тут також теми з цим пов’язані. Так що я думаю, мені буде цікаво».

Віктор Чібіко, студент 4 курсу ТДМУ ім. І. Горбачевського (Нігерія): «Доповідачі, які сьогодні тут присутні, зробили дуже багато. Вони попрацювали в Європі, Африці – різних країнах, щоб допомогти розвитку медицини. І те, що ми є зараз їхніми студентами, а вони – нашими вчителями, для нас це велика честь. Це означає, що ми також можемо багато чого досягнути у своєму житті».

Тіна Гончарук, студентка 4 курсу Івано-Франківського національного медичного університету: «З усіх перелічених тем, які нам запропонували, мені сподобались усі. Тому по можливості я хотіла би максимально охопити інформацію. І я дуже задоволена. Мені дуже подобається тут».

Сертифікат на 5 тисяч гривень другій міській лікарні Тернополя передала одна з партій-організаторів конференції. Головний лікар закладу Віктор Кміта пообіцяв за отримані гроші провакцинувати вагітних пологового відділення від грипу.

ІНТБ

Напишіть відгук