«Янукович — новий диктатор!”, “Свободу Юлії Тимошенко та Юрію Луценку”, “Руки геть від свободи слова в Україні”, або ще «Не вірте йому!” під великим портретом українського президента, – такі транспаранти прикрашали цієї неділі площу Прав людини у Франції, відразу навпроти Ейфелевої вежі, повідомляє д Тиждень.

Учасники демонстрації роздавали французам та туристам листівки з закликами “підтримати демократичну опозицію в Україні”.

“Перед загрозою згортання свободи слова в Україні та винищення будь-якої опозиції, перед зневагою до права українських громадян на незалежний та справедливий суд французи українського походження, французькі українці та їхні французькі друзі висловлюють свою тривогу з приводу відновлення тоталітаризму в Україні”, – йдеться у заяві.

Над площею майоріли український, французький та європейський прапори.

Організатори акції — Репрезентативний комітет українських організацій Франції — цими днями розпочали збір підписів під зверненням до української Верховної Ради, Кабінету міністрів України та до всіх парламентів країн Європейського Союзу.

“Ми закликаємо західних політиків та громадян підтримати захисників демократії в Україні, – пояснює голова української громади Франції Наталка Пастернак. – Йдеться не лише про Тимошенко, а й про долю плюралізму в одній з великих європейських держав. Про право студентів на якісну освіту, про право громадян на вільні збори… Ми хочемо, аби ті, хто захищають демократичний устрій в Україні знали, що на Заході їх підтримують не лише політики, але й чимало звичайних людей.”

Демонстрація протесту зібрала з півтори сотні учасників. Вона завершилася піснею з репертуару Ніни Матвієнко: “Додому я просилася, а він мене все не пускав”. Народ жартував, що цей спів присвячено “особисто новому європейському диктатору”.

Напишіть відгук