Щороку сотні тисяч людей приймає Зарваниця

13 професійних паломництв до Марійського духовного центру Зарваниця відбулося у 2011 році. Про це повідомили у прес-службі Тернопільсько-Зборівської єпархії.

«Професійні прощі до Зарваниці започатковано у 2002 році, – зазначає Анна Зварич, координатор мирянського апостоляту єпархії. – Кожного року їх кількість збільшується. Для мирян, які разом працюють та об’єднані професійно, вже стало гарною традицією збиратися у Зарваниці та свідчити свою віру у Господа».

22 жовтня відбулося професійне паломництво працівників контрольно-ревізійного управління Тернопільської області. Понад 130 осіб з родинами, в тому числі начальник управління Іван Панцьо, представники усіх районних управлінь області, взяли участь у спільній Святій Літургії. Владика Василій Семенюк, єпарх Тернопільсько-Зборівський, уділив кожному благословення. Відтак декан Зарваницький о. Володимир Топоровський вітав прочан у парафіяльній церкві та благословив присутніх мощами святих.

23 жовтня відбулася проща працівників дорожніх служб. Приблизно 600 паломників прибуло з Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Івано-Франківської,Чернівецької та Волинської областей. Божественну Літургію у Соборі Матері Божої Зарваницької очолив генеральний вікарій Тернопільсько-Зборівської єпархії о. Андрій Романків. Священик привітав присутніх від імені владики Василія Семенюка.

У зверненні до прочан о. Андрій Романків говорив про велику Божу любов і милосердя до кожної людини: «Євангельські слова «Будьте милосердні, як Отець Ваш милосердний» – це вершина науки, яку залишив нам Христос. Месія своїм прикладом, на противагу думці земної логіки справедливості, яка часто домінує у нашому суспільстві, кличе кожного милосердитися над іншими, любити ворогів, добро чинити нашим недругам». Священик підкреслив, що наш особистий гріх є актом немилосердя у відношенні до самих себе: «Хоронімо себе самих від усякого зла, адже ми храм Святого Духа».

Після Літургії о. Андрій Романків нагородив керівників дорожніх служб грамотами та вручив ікони Матері Божої Зарваницької. Відтак відбулося водосвяття, Хресна дорога та екскурсія, яку провели семінаристи тернопільської семінарії.

Напишіть відгук