111

В уряді планують змусити багатих українців протягом 5 років фінансувати пенсійні виплати

Віце-прем’єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко приступив до відновлення “соціальної справедливості”, пише “Комерсант Україна”. Міністерство оприлюднило законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на багатство”, яким з 1 січня 2012 року планується збільшити податковий прес на багатих. Згідно з документом, до 2017 року фізичні особи, як резиденти, так і нерезиденти, які володіють рухомим і нерухомим майном в Україні і хто купує дорогі товари, платитимуть новий податок. Отримані кошти -800 млн гривень на рік – будуть направлятися через спеціальний фонд держбюджету на дотацію Пенсійному фонду для виплати пенсій та надбавок до них, нарахованих за пенсійними програмами.  Податок на багатство не скасовує інші платежі, наприклад, збір за першу реєстрацію автомобіля або мита, а є доповненням до них, наприклад, до податку на нерухомість.

Один раз в рік тим, кого Тігіпко вважає багатими, доведеться сплатити 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м квартири площею понад 300 кв. м.

З цього приводу “Про все” звернулась за коментарем до одного з найграмотніших юристів – господарників – Юрія Чижмаря. Голова Тернопільської ОДА у 2007-2010 роках відверто сказав, що  неформальна назва податку “податок на розкіш” містить в собі значну частку соціального популізму. Нічого нового Тігіпко не придумав. У 2004 році це звучало “Багаті поділяться з бідними”.

Щоб цей закон почав реально діяти треба денонсувати міжнародні угоди щодо офшорних зон. Літаки, кораблі, гвинтокрили, палаци та інші предмети розкоші в основному належать не багатим українцям, а офшорним компаніям, які засновані цими багатіями. Тому дія українського податкового законодавства на них не поширюється. Офшорні компанії в Україні стали символом корупції і казнокрадства. Попри розуміння цього жодний склад парламенту не підняв руку на цю “священик корову”.

А Ви як ставитись до цієї ініціативи уряду?

View Results

Loading ... Loading ...

11 comments

 1. Тарас

  Одуріти…Що буде з країною…Напевно Тигипоко зненавидить Чижмаря за таку прямоту..Як Балозі працювати в уряді Азарова після таких слів свого ставленика..нехай колишнього….

 2. Петро

  Тоді Чижмарь явно загрався..Або просто веде свою гру

 3. Альоша

  А хіба в нашій країні в політиці є щось постійне? По справах треба дивитись..От для мене..чижмарю прес-служба ОДА зробила імідж ділової людини..як могла..а насправді? Насправді він на три голови вищий..Хіба міг Заруцький після нікчемного Стойка бачити фігуру Чижика..То тепер Юрась розказує у всіх коридорах, що ні Стойко, ні Сухий, ні Цимбалюк, ні тим паче Хоптян не здатні конкурувати із Чижиком…Як би політикани до нього не ставились..але саме Чижмарь першим продемонстрував на Тернопільщині що таке політична воля..до нього Коломийчук і Курницький демонстрували лише САМОДУРСТВО!

 4. Паша

  Ніколи б не подумав, що є такий сайт в Тернополі, де так ріжуться про політиків…А де бруд??? Респект адмінам, які чистять!

 5. Алла

  Напишіть своє опитування..чому я не голосуватиму за Чижмаря…як було про інших політиків..цікаво..як люди проголосують..Чи боїтеся?

 6. Стас

  Цимбалюку-малому треба вчитися у пресухи Чижика як матеріали готувати..а то забив “шреком” всі полоси..і тепер хоче, щоб за того зеленого уродця проголосували

 7. Соломія

  рексу першому – що значить в одні ворота? Чижмарь виграє? думаю, він кращий фахівець, але наш народ настільки забитий..їм сесію облради два роки показують..який довбанутий на всю голову, звиняйте за тавтологію, голова обласної ради..ще в прямому ефірі..а вони за нього готові голосувати..Кайді в штанах ще піратство на Азовському морі грає..яка нафіг Тернопільщина..памятаю..якось ми всі вдома дивились сесію облради..ефір..дід дивився..а ми слухали..і коли одним з перших питань почали про піратсво на азові говорити..то навіть дід не втерпів..каже але придурки..нашо пхаються…робіть для людей тут..а не десь..так і не побачили роботи..лише аптеки ледве не вкрали..казала моя хресна..хапуги ті свободівці..на львівщині цапнули комунальні фармаційні приміщення і тут хочуть…

 8. GENKO

  Для початку на розкіш заробіть, а потім про колишніх голів ОДА суперечки розводьте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.